Eski Penyeden Sırt Çantası Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere eski penyeden sırt çantası yapılışını paylaşacağım. Eski veya kullanmadığınız penyeleri bu şekilde değerlendirebilirsiniz. İsterseniz ip bağlamadan sıkılaştırarak etek de yapabilirsiniz.

Malzemeler

Yapımı

Penyeden sırt çantası yapımı için öncelikle penyeyi koltuk altı hizasından katlayalım. Alt kısımdan da aynı hizada tutalım. Koltuk altından keselim. Kestikten sonra tersine çevirelim.

Kestiğimiz kısıma makas ile çeltikler atalım. Püskül püskül olmasını sağlayalım. Diğer kıvrımlı olan tarafın iki köşesini de keselim ve boşluk yapalım. Dikişi kesmeden bu işlemi yapalım.

Sonra iki parça ip keselim. İlkini iğneden geçirip deliklerin üst kısmından geçirelim. Alttakini bırakıp üst kısımdan geçirelim.

Diğerini de alt kısımdan geçirelim. İpi içeriye doğru geçirelim. Çevirip etek kısmına getirelim ve en uçtaki püsküle ipi bağlayalım. Diğer ipi de aynı şekilde en uçtaki püsküle bağlayalım.

Sağlam olmasına dikkat edelim. Ardından püskülleri bir üstten bir alttan alarak bağlayalım. Bu şekilde altını kapatalım. Son olarak çevirince çanta tamamlanmış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.