Eski Pantolon Ve Bluzdan Geri Dönüşüm

Merhaba hanımlar şimidi sizlere eski pantolan ve bluzdan geri dönüşüm paylaşacağım. Eski kıyafetleri atmadan neler yapabiliriz yeniye nasıl dönüştürebiliriz. Kız çocukları için etek ve bluz yapmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı.

Malzemeler

  • Kot pantolon
  • Bluz
  • Makas
  • Metre

Yapımı

Kot pantolonu ikiye katlayalım. Paça kısmının alt dikiş olan kısmını makasla keselim. Alttan 35 cm işaretleyerek keselim. Paçaların yandaki dikiş kısmını tek tarfını keselim.

İki parçayı üste üste getirerek işaret atarak işaetlediğimiz kısımlardan düzgünce keselim. Büyük parçayı alıp alttan 9 cm kseslim. diğer taraftan da 9 cm keselim. Bluzu kol kısımlarını keselim.

Alttanda keselim. Kol kısımlarının bileklerini de keselim. Ters çevirelim 35 cm işaret atarak keselim. Uçlara da ovel şeklini verelim. Alttan 7 cm keselim. Bluzun büyük parçasının da yanından keselim.

Keserken de dikkatlice keselim. Makineye geçerek önce pantolunu ayralayalım yan kısımlara dikiş atalım daha sonra da bluzu da üste getirerek dikelim.

Eğer isterseniz daha başka şekilde de süsleyebilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize bağlı. Etek ve bluz modelimizi sevdiklerinizle de paylaşmayı unutmayın bluz ve kot pantolondan 2 / 3 yaş çocuk için.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.