Eşarp İle Harika Kendin Yap Projesi

Merhaba hanımlar şimdi sizlere eşarp ile harika kendin yap projesi paylaşacağım. Kullanmadığınız eşarpları bu sayede hemen değiştirebilirsiniz. Eşarptan oluşan bu etek modelini çocuklar için yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Eşarp
  • Makas
  • Şerit dantel
  • İğne iplik

Yapımı

Eşarptan etek yapımı için öncelikle eşarbı ikiye katlayalım ve 9 cmlik ölçüsünü işaretleyelim. İşaretlediğimiz yeri keserek çıkaralım. Bu sefer 30 cmlik işaretleyelim ve keserken kaymaması için orta kısmı iğneleyelim.

Çizdiğimiz yerden düzgün olacak şekilde keselim. Eteğin bel kısmını oluşturmak için kestiğimiz parçadan uygun bir uzunlukta tekrar keselim. Bel kısmından 1 cm fazla olacak şekilde işaretleyelim.

Kalan parçanın genişliğini de ayarlayıp keselim. 4 eşit parça elde edelim bu parçaların iki tanesini üst üste koyarak dikelim. Diğer ikisini de aynı şekilde dikelim. Sonra hepsinin iki yanını da dikelim. Diktiğimiz lastiği kumaşın içine koyup dikelim.

Lastiğin dikilmemesine dikkat edelim. Ardından eteğin bel kısmına lastiği diktiğimiz parçayı dikelim. Kaymayacak şekilde ayarlayıp dikelim. Sonra etek kısmına dantel dikelim. Alt kısmını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.