Erkek Bebek Patik Yapılışı Anlatımlı – Çok Cici Düğmeli Bebek Patiği

1.484
A+
A-

Düğmeli erkek bebek patik yapılışı anlatımlı konumuza hoş geldiniz hanımlar. Eğer sizde benim gibi yakın zamanda bir erkek bebek evladı bekliyorsanız bu konu çok hoşunuza gidecek. Erkek bebek patiği yapımı normal patik yapımından çok farklı değil aslında. Sadece renk uyumu ve bazı süslemelerde kız bebek patiği ile erkek bebek patiği farklılaşıyor. Aşağıda size vereceğim ölçüleri kullanarak ve değiştirerek aynı patiği bebekler içinde değilde erkek çocuk patik yapımı içinde kullanabilirsiniz.

Dünde size anneler için çok kolay bayan patik yapılışı konusu paylaşmıştım. Onunda anlatımını detaylıca resimler eşliğinde yayınlamıştım. Şimdi inşallah bebeğimiz için bu kolay erkek patik yapılışı kısmına geçelim.

Anlatım hiç örgü bilmeyen yeni örgüye başlayan ilk defa patik örecek bayanlara göre basit anlatılmıştır. Patiği örmek için gerekli olan örgü tekniklerine bağlantılar verilmiştir.

Erkek bebek patik yapılışı için gerekli malzemelerimiz.

  • İstediğiniz ip (biz koton ip seçtik)
  • 2,5 numara tığımız var
  • Makas
  • 2 adet düğme
  • İğne ip
  • Yardımcı aparat

Bu erkek bebek patik yapılışı için bilinmesi gereken tığ işi örgü teknikleri

  • Yaş                    : Patiğimiz 0-3 yaş içindir.
  • Yapım Zorluğu   : 5 üzerinden 2

Erkek bebek patik yapılışı anlatımlı

Her resmin açıklaması kendi altındadır. Resme tıklayarak büyük boy bakabilirsiniz.

Patiğimiz 0-3 ay içindir daha büyük isterseniz zincir sayısını arttırmanız yeterli. Şimdi 9 zincir çektik. Bu taban arkası 1 zincir çekelim ve aynı deliğe toplamda 5 adet çakma sık iğne yapalım. Her deliğe çakma sık iğne yapıp zincirimizin sonuna gelelim. Son zincir halkamıza da 5 adet çakma sık iğne yapıp gene her deliğe 1 adet batarak sıra sonuna gelelim. Aranız da daha önce hiç yapmamış olanlar vardır biz ilk çektiğimiz 9 zincirin etrafını dönüyoruz. Bu sıranın görünüşü resimdeki gibi olacaktır.

Şimdi geldik 2 sıramıza. Bu bölümde de çakma sık iğne tekniğimizi kullanıyoruz. Şimdi arttırma yapmış olduğumuz yerin başındayız. Bildiğiniz gibi arttırdığımız 5 ilmeği her deliğe 2 kez batmak koşulu ile arttıralım böylece 5 olan ilmek sayısı 10 olsun.

Diğer yanlar da artırım yapmıyoruz aynı şekilde her deliğe 1 kez batarak diğer tarafta bulunan artırım bölgesine kadar devam ediyoruz. Artırım bölgesinde de 5 olan ilmek sayısını 10 yükseltip kalan bölümü çakma sık iğne ile tamamlıyoruz. Kılavuz olsun diye her anlatımın resmi yukarıdadır.

Şimdi artırım bölgesindeyiz 1 er adet 2 tane çakma sık iğne yapalım sonraki adımlar 1 adet arttırma (aynı yere 2 kere batma)

Meyve Motifli Havlu Kenarı Süslemeleri

Şimdi rengi değiştirelim ve patiğimizin üstünün ilk sırasını geçelim. Her sıraya tek batarak bütün patiği dolanalım. Yardımcı halkanız yoksa başlangıç bölümüne ip de koya bilirsiniz. Yeni başlayan arkadaşlar çakma sık iğne olduğu için sıra başı ve sonunu karıştıra bilirler.

Şimdi önemli olan yerlerimiz var. Patiğimizde başlangıç noktası olarak topuk kısmını tercih ettiğimiz için ön kısmımıza kadar taban kısmında arttırma yaptığımız yeri baz alın. Hatta tavsiyem tabanı örerken o arttırma kısımlarına kılavuz ip ya da örgü yardımcısı aparat koyarak yer belirleyin.

Taban kısmındaki arttırma bölümüne kadar her deliğe 1 kez batmak koşuluyla çakma sık iğne yapalım arttırma bölümüne geldiğimizde ise bu sefer azaltmalarımız olacak. Her deliğe bir batıp yandaki ilmeğimizle beraber keseceğiz yani 2 ilmeği bir öreceğiz taki arttırma sonuna kadar tekli trabzan olarak öreceğiz.

Aynı işlemi 4. sırada da devam edelim.

Aynı işlemi 5. sırada da devam edelim. Böylece bilek kısmımız oluşacak patiğimiz kendini toplayacak. Ve sonunda 27 ilmeğimiz kaldı.

Parmaksız Eldiven Nasıl Örülür

Bileğin boyun kısmı için sık iğnelerimizin yapımına yukarı da işaretli olan 11 ya da 17 ilmekten başlayınız arttırma yapmadan bilek kısmı çakma sık iğne ile dönün 12. ve 16. ilmeklerin arasında çakma sık iğne ile geçin.

Bir üst sıra da da aynı işlemleri tekrar edin ve bu sefer 12. ilmeğe geldiğimizde 12 zincir çekin.

Ki bu bizim bilek bağcığımızın bölümünü oluşturacak. 4 zincir daha çekin ve 5. deliğe batın. Ki burası da ilmek yerimiz olacak çakma sık iğne ile her deliğe batarak geri dönün.

Şimdi patiğimiz neredeyse bitti. Süslemesi için ilmek yürütme tekniği kullanarak farklı rengimiz ile ilmeklerimizi örgümüzün üzerinden yürütüp süslemesini yapalım.

Son bir süsleme hareketi için düğmemizi dikelim.

 

Erkek bebek patik yapımında patiğimizin bir teki bitti. Diğer tekini örerken atkı bölümüne geldiğinizde tam ters tarafı kullanın ki atkılarınız patiklerinizde aynı tarafta kalmasın.

Gördüğünüz gibi bir örgü modeli anlatımımızın da sonuna geldik. Bzi sosyel medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Bu erkek bebek patik yapımı Bebeğimin Cicileri Örgü sayfası tarafından yapılmıştır.

Yapılışını yazmışsınız ama ben örgü bilmiyorum diyorsanız. Yeni başlayanlar için örgü teknikleri ve örgü dersleri sayfamıza bakabilirsiniz. Sipariş verip hazır ördürmek isterseniz Konuya yorum yazın sizinle irtibata geçeriz. Yada Facebook Sayfamızdan bize rahatlıkla sipariş verebilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin diyorum bir başka anlatımda görüşmek üzere HOŞÇA KALIN.

 

Facebook Yorum
5
3.2

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe