En Kolay Pratik Gül Modeli Yapımı

2.713
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere örgüden gül yapımı paylaşacağım. Tığ işi ile çiçek örgü modeli kırmızı renkle de tam gerçek gülü andırıyor. Modeli istediğiniz renkler de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas
  • İğne

Yapımı

İlk olarak zincir çekelim toplamda 48 adet zincir çekelim. 5. zincire sık iğne sabitlyelim. 3 zincir çekelim 3. zincire başını dolamadan batarak sık iğne yapalım. 3 zincir çekelim 3. zincire sık iğne sabitlyelim.

3 zincir çekelim 3. zincire başını dolamadan batarak sık iğne yapalım. 3 zincir çekelim 3. zincire sık iğne sabitlyelim. 3 zincir çekelim 3. zincire başını dolamadan batarak sık iğne yapalım. Bu şekilde kutucuklar yapalım.

5 zincir çekelim çevirelim tığa 2 defa dolayalım yuvaya batalım 2 ve 2 çekelim gerisi tığ da tığa 2 defa dolayalım yuvaya batalım 2 ve 2 çekelim gerisi tığ da tığa 2 defa dolayalım yuvaya batalım 2 ve 2 çekelim gerisi tığ da tekrar tığa 2 defa dolayalım

Yuvaya batalım 2 ve 2 çekelim gerisi tığ da toplamda 8 defa bu şekilde yapalım tığda bıraktığımız ilmekleri hepsi birden çekelim. Daha sonra kıvırarak dikim işlrmini de yapalım.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.