En Kolay Örgü Bebek Yeleği Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Çok Ama Çok Kolay Bebek Yeleği Yapımı

Kızlar merhaba sizlere bugün en kolay örgü bebek yeleği nasıl yapılır onu anlatacağım. Bir buçuk yaş için uygun olan bir yelek. Erkek ve kız çocuklar için yapılabilir. Ben böyle kız çocuğu örgü yelek modeli yapmak istediğim için örgü çiçek motifleri yaptım yaka kısmına.

En kolay örgü bebek yeleği nasıl yapılır
En kolay örgü bebek yeleği nasıl yapılır

Erkek çocuk için şuraya geniş bir zincir çekip düğme yapabilirsiniz. İlik açık düğme yapabilirsiniz. Ayrıca erkek çocuklar için araba aplike modelleri kullanabilirsiniz. Kız çocuklarına çiçek aplike desenleri tercih edilirken erkek çocuklarına hayvan motifleri, araba motifleri ile süslemeler yapılabiliyor.

Örgü Düğme Yapımı

Malzemeler olarak unları söyleyebilirim. Ben elimdeki birbirine uyumlu olacağını düşündüğüm parça parça bebe ipleri kullandım. Siz tek renk ipte kullanabilirsiniz. Şiş olarak ta 5 numara şiş kullandım.

Şimdi nasıl yapıldığını anlatacağım size. Evet yeleğimizin arka tarafını 50 tane ilmekle başladım. Ters örgü yani haroşa şeklinde ördüm. Kollara kadar ördüm. Bebeğinizin üzerinde ölçebilirsiniz kol kısmına kadar olan bölümü. Ama bu bakın tahmini olarak bir karıştan bir iki üç santim daha fazla örülmüş. Ortalama bir buçuk yaşa uygun bir yelek.

En kolay örgü bebek yeleği nasıl yapılır

Bana en çok sorulan sorulardan biri yapılan örgüler de kol kesme nasıl yapılır, nasıl keseceğiz. İki tane ilmeği birlikte aldık ve bir tane ilmek çıkardık sağ şişe. Sağ şiştekini tekrar sola geçirdik. İki tane daha aldık ve bu ikinci kesmemiz. Bir tane daha aynı işlemi yapıyoruz ve üçüncü kesmiş oluyoruz. 3 tane ilmek kestik. Şimdi geri kalan bölümü sıranın sonuna kadar var ters örgü şeklinde devam ettireceğiz. 

Degrade Örgü Yelek Yapımı Videolu Anlatım

Derken en kolay örgü bebek yeleği nasıl yapılır bunun tamamını gelin videodan beraber izleyelim.

Gördüğünüz en Kolay Örgü Bebek Yeleği Yapımı

Kızlar eğer videoyu dikkatlice izler ve anlatılanları dinlerseniz sizde çok kolay örgü bebek yeleği nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Kolay bebek yeleği yapımı – Videolu anlatım

Facebook Yorum
2
3.5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe