En Kolay Kare Lif Modeli

2
A+
A-

Merhaba sevgili hanımlar bugün sizlere en kolay kare lif modelinin yapımını paylaşacağım. Renklerini istediğiniz gibi değiştirebilir veya tek renk de örebilirsiniz. Herkesin örebileceği çok kolay ve hoş lif modeli.

Malzemeler

  • 2 lif ipi
  • 2 numara tığ

Yapımı

Kare lif modelinin yapımı için 3 zincir çekerek başlayalım. Bir zincir çekelim tepeye bir fıstık alalım. Kapatalım 1 zincir çekelim. 1 fıstık daha yapalım. Tepelere batarak fıstıkları yapalım. Aralarda bir zincir çekelim.

Tekrar tepeye bir karşıya bir alalım. İkili olarak fıstıkları toplayalım. Fıstık tepesine batalım ikisini bir kapatalım. Tepeye bir karşıya bir alalım. Bir zincir çekelim tepeye batalım. Bir zincir çekelim tekrar tepeye batalım.

İlk yaptığımız fıstık dibine batalım ikisine bir batalım. Bunun gibi bir parça daha yapalım. Diğer renge geçelim ve fıstıklarla devam edelim. 1 zincir çekelim tekrar tepe bir karşıya bir yapalım.

Orta kısma gelince üçlü olarak toplayalım. İkisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye bir karşıya bir ve diğer dilimin fıstık arasına girelim. Üçlü olarak kapatalım. Bu şekilde karelerin etrafını dolanalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.