En Güzel Lif Modellerinden Yıldız Lif Yapımı

18.874
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün de lif örmeyi seven hanımlara çok beğenecekleri lif modeli paylaşacağım. Yıldız lif yapımı oldukça kolay ve hemen de biten bir model. İster seniz daha çok renk katarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Lif yapımına zincir çekelrek paşlıyalım. 7 adet zincir çekelim ilk zincire batalım. Yuvanın içine 3 lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım. 2 zincir çekelim yuvaya 3 lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım.

2 zincir çekelim yuvaya 3 lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım. 6 adet fıstık yapalım. İlk fıstık arasındaki zincire batalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 1 zincir çekelim diğer zincir yuvaya 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım kapatalım.

1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 1 zincir çekelim diğer zincir yuvaya 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım.

1 zincir çekelim diğer zincir yuvaya 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 1 zincir çekelim diğer zincir yuvaya 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım kapatalım.

Bu şeklide sıramızı tamamlayalım. İki fıstık arasına girelim 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık daha yapalım . 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım 2 zincir çekelim diğer 2 fıstık arasına geçelim. 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık daha yapalım . 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım

2 zincir çekelim diğer 2 fıstık arasına geçelim.1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık daha yapalım . 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım 2 zincir çekelim diğer 2 fıstık arasına geçelim. 1 fıstık yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık daha yapalım . 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım 2 zincir çekelim diğer 2 fıstık arasına geçelim. Bu şekilde ilerleyelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.