Elbise Lİf Modeli Yapımı

3.142
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere elbise lif modeli yapımını paylaşacağım. Tığ işi kolay ilerleyen bir lif modeli. İsterseniz bu örgü için birden fazla renk kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • İki renk lif ipi
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Elbise lif yapımı için ilk olarak 3 adet zincir çekelim. Ortaki zincire batarak 1 adet fıstık yapalım kapatalım tepeye 1 fıstık daha bu şekilde 20 adet fıstık olacak. Daka sonra halka şeklini verelim. İlk boşluğa 1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım.

2 zincir çekelim yandaki iki fıstık arasına batarak 1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 2 zincir çekelim yandaki iki fıstık arasına batarak 1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 2 zincir çekelim yandaki iki fıstık arasına batarak fıstık yapalım.

Bu şekilde sorayı tamamlayalım. İlk boşluğa 1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 2 zincir çekelim yandaki iki fıstık arasına batarak 1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım.

2 zincir çekelim yandaki iki fıstık arasına batarak 1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 2 zincir çekelim yandaki iki fıstık arasına batarak fıstık yapalım. Bu şekilde sorayı tamamlayalım. Bu şekilde 4 sırada bir renk değişimi yapalım. En son olarak kenar oyasını yaparak lifi bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.