Dondurma Çubuğu İle Kır Çiçeği Oya Modeli Yapımı

289
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ oyası yapımı paylaşacağım. Çiçek modeli yapımı için dondurma çubuğu yayılarak model ortaya çıkıyor. Modeli çeyizlik oya modeli olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Oya yapımı için 2 zincir çekelim batalım 2 zincir çekerek batalım tığ battısını yapalım. Daha sonra üzerine pimpirim yapalım. 1 defa dolayalım önce 2 sonra 2 de çekelim. 4 adet zincir çekelim araya girelim kapatalım. 1 defa dolayalım önce 2 sonra 2 de çekelim. 4 adet zincir çekelim araya girelim kapatalım. 1 defa dolayalım önce 2 sonra 2 de çekelim. 4 adet zincir çekelim araya girelim kapatalım.

Daha sonra 7 zincir çekelim çevirelim 2. pimpirin arasına batalım çevirelim zincir kısmına sık iğne yapalım yuvaya girelim dibininden 2 adet zincir çekelim dondurm çubuğuna takalım. Sık iğne yapalım yuvaya girelim dibininden 2 adet zincir çekelim dondurm çubuğuna takalım.

Sık iğne yapalım yuvaya girelim dibininden 2 adet zincir çekelim dondurm çubuğuna takalım. Sık iğne yapalım yuvaya girelim dibininden 2 adet zincir çekelim dondurm çubuğuna takalım. sık iğne yapalım yuvaya girelim dibininden 2 adet zincir çekelim dondurm çubuğuna takalım. Sık iğne yapalım yuvaya girelim dibininden

2 adet zincir çekelim dondurm çubuğuna takalım. Bu şekilde dondurma çubuğuna ilmekleri toplayalım. Toplamda 8 adet ilmekler olacak. Daha sonra ilmekleri 2 2 olacak şekilde çekelim. Üzerine renkli iplerle geçiş yaparak çiçekleri tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.