Dolgulu Yelek Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ ile yapılan yelek modeli yapımı paylaşacağım. Yelek modeli yapımı isterseniz gelin yeleği olarak da yapabilirsiniz. Modeli eve katkı olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

İlk olarak 13 adet zincir çekelim zincir üzerine 9 adet trabzan yapalım trabzan sayısını fazlalaştırabilir veya azaltabilirsiniz. Daha sonra 8 adet zincir çekelim 4. yuvanın içine sık iğne ile sabitliyelim. 8 adet zincir çekelim 4. yuvanın içine sık iğne ile batarak sabitliyelim.

8 adet zincir çekelim 4. yuvanın içine sık iğne ile sabitliyelim. 8 adet zincir çekelim 4. yuvanın içine sık iğne ile batarak sabitliyelim. Bu sıra bu şekilde devam edecek. Daha sonra 1 zincir çekelim uzun zincirin tam ortasına batarak 4 adet trabzan yapalım.

1 zincir çekelim uzun zincirin tam ortasına batarak 4 adet trabzan yapalım Bu şekilde devam edelim. 8 adet zincir çekelim yuvanın içine sık iğne ile batarak sabitliyelim. 8 adet zincir çekelim yuvanın içine sık iğne ile batarak sabitliyelim. 8 adet zincir çekelim yuvanın içine sık iğne ile sabitliyelim.

8 adet zincir çekelim yuvanın içine sık iğne ile batarak sabitliyelim. Bu sıra bu şekilde tamamlayalım. Daha sonra 1 zincir çekelim uzun zincirin tam ortasına batarak 4 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim uzun zincirin tam ortasına batarak 4 adet trabzan yapalım Bu şekilde devam edelim. İstediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.