Dolgulu Tığ İşi Yelek Modeli Yapımı

2.251
A+
A-

Merhaba arkadaşlar yazın örebileceğiniz yazlık örgü modelini isterseniz de bebek yelek modeli olarak veya kendinize yelek modeli yapabilirsiniz. Ayrıca takım olsun derseniz battaniye ve hırka da yapabilirsiniz
Örgü modeli için tek renk kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için zincir çekelim 6 ve 6. nın katları olarak zincir çekelim. Ekstra 3 zincir çekelim başını alalım 4. zincire 2li trabzan yapalım yan yana 3 adet trabzan olacak. 2 zincir çekelim 3. zincire yan yana olacak şekilde 3 adet trabzan yapalım. İlk sıra bu şekilde olacak. 5 zincir çekelim çevirelim yuvaya batalım trabzan yapalım aynı yuvaya 3 adet trabzan olacak.

3 adet zincir çekelim başını alalım sıradaki yuvaya 3 tanza trabzan yapalım. 3 zincir çekelim diğer yuvaya 3 adet trabzan olacak. 3 adet zincir çekelim başını alalım sıradaki yuvaya 3 tanza trabzan yapalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. 3 zincir çekelim çevirelim 2 defa başını alalım geride bıraktığımız 2. trabzana batarak 2 ve 2 ve 2 de çekelim. 1 defa başını alalım tekrar aynı trabzana batalım. 3 zincir çekelim 1 defa dolayalım sıradakine geçelim.

Yuvaya batarak trabzan yapalım. 2 defa başını alalım geride bıraktığımız 2. trabzana batarak 2 ve 2 ve 2 de çekelim. 1 defa başını alalım tekrar aynı trabzana batalım. 3 zincir çekelim 1 defa dolayalım sıradaki yuvaya batarak trabzan yapalım. 2 defa başını alalım geride bıraktığımız 2. trabzana batarak 2 ve 2 ve 2 de çekelim. 1 defa başını alalım tekrar aynı trabzana batalım. 3 zincir çekelim 1 defa dolayalım sıradaki yuvaya batarak trabzan yapalım.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.