Diyogonal Örgü Modeli Yapımı – Diyogonal Örgü Nasıl Yapılır Videolu

Diyogonal Örgü Modeli Yapımı

Merhaba sevgili takipçilerim sizlerle bugün diyogonal örgü modeli yapımı konusunu işleyeceğiz. Diyogonal örgü ilk bakışta sanki düz örgü gibi sade bir görünüşü var ancak. Ama diyogonal örgü modeli nin en belirgin özelliği kıvrılarak inen ipçikler gibi durması. Nasıl bir ip küçük ipçiklerin burulması ile kıvrılmış ip görüntüsünde olur ya. İşte diyogonal örgü modeli de buna benzer bir görünüme sahip bir şiş örgü tekniği.

Diyogonal örgü modeli yapımı
Diyogonal örgü modeli yapımı

Bazı bölgelerde bu diyigonal örgü modeline yalancı tunus işi , yalancı tunus örgü modeli de denmektedir. Bir diğer adı ise spiral örgü model denmektedir. Siz ismine her ne derseniz deyin ancak bana göre oldukça hoş bir görünümü olan çok güzle bir örgü modeli.

Çok Farklı Bir Tığ İşi Örgü Modeli yapımı için buraya tıklayınız.

Görünüm itibari ile ipin burkularak spiral hale getirilip yan yana birleştirilmiş hali gibi görünmesinden dolayı. Kullanacağınız ipin türüne göre örgü modeli kendi yapısını farklı gösterebilir. Tüylü iplerde bu burgulu örgü deseni kaybolabilir.

Diyogonal örgü modeli yapımı
Diyogonal örgü modeli yapımı

Kapak resminde de gördüğünüz gibi tüysüz bir iple örünce çok net belli oluyor örgü deseni. Size aşağıda 3 adet diyogonal örgü modeli nasıl yapılır videosu paylaştım.

Sizlere şu konuyu önermek istiyorum. İç içe geçen halkalı örgü modeli ile atkı yapımı konusuna bakmanızı öneriyiroum.

Bunlara bakarak hem ne demek istediğimi daha yi anlayabilirsiniz. Hemde diyogonal örgü yapılışı hakkında daha güzle bilgiler ve yapılışını öğrenebilirsiniz.

En alttaki videoda sizlere hem diyogonal örgü yapılışı hemde bu örgü modeli ile bere nasıl yapılır onu göreceksiniz. Diyogonal örgü modeli ile bere nasıl yapılır ikisi bir arada güzel video.

Şimdi sizleri videolu anlatımlarla baş başa bırakıyorum. Herkese şimdiden kolay gelsin.

Videolu Anlatımla Diyogonal Örgü Nasıl Yapılır

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe