Dilimli Yuvarlak Supla Modeli

5.495
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere supla modeli ile karşınızdayız. Örgü modeli yapımının boyutunu büyülterek masa örtüsü olarak kullanabilirsiniz isterseniz tam uzun sevmeyenler için şömen tablo olarak da kullanabilirsiniz. Örgü modeli yapımı o kadar müsaitki neye uyarlarsanız o şekilde kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için ilk olarak sihirli halka tekniğini yapalım 2 zincir çekelim yuvanın içine 2 li trabzan yapalım. Oluşan yuvanın içine toplamda 12 adet trazan olacak. 3 zincir çekelim aynı noktaya 1 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim sıradaki trabzan 2 adet trabzan yapalım araya 2 zincir çekelim diğer trabzan tepesine 2 adet trabzan yapalım bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.

3 zincir çekelim sıradaki yan yana duran duran 2 trabzana 2 adet yapalım sondakine 1 tane daha yapalım 2 zincir çekelim sıradaki yan yana duran duran 3 trabzana 3 adet yapalım sondakine 1 tane daha yapalım bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım. 3 zincir çekelim sıradaki yan yana duran duran 3 trabzana 3 adet yapalım sondakine 1 tane daha yapalım

2 zincir çekelim sıradaki yan yana duran duran 3 trabzana 3 adet yapalım sondakine 1 tane daha yapalım Yani 4 trabzan olacak arada 2 zincir çekmeyi unutmayalım. 3 zincir çekelim sıradaki yan yana duran duran 4 trabzana adet yapalım sondakine 1 tane daha yapalım 2 zincir çekelim sıradaki yan yana duran duran 4 trabzana 4 adet yapalım sondakine 1 tane daha yapalım Yani 5 trabzan olacak Bu mantıkla ilerleyerek boyutu fazlalaştıralım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.