Dilimli Runner Modeli Yapımı

42
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere runner modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yapımını isterseniz bileklik modeli olarak da yapabilirsiniz. Örgü modelini bileklik olarak yaparsanız uç kısmına çıt çıt takmanız yeterli olacakdır.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için 8 adet zincir çekelim. İlk zincir batarak yuva oluşturalım. 4 zincir çekelim yuvaya 1 defa dolayıp 2 defa da çektiğimiz trabzan yapalım. 1 zincir çekip 1 trabzan yapalım. Yuvanın içine 11 adet kutucuk olacak. 10 tane zincir çekelim 2 defa dolayalım 4. zincire batalım 2 ve 2 ve 2 de çekelim.

4 zincir çekelim oluşan boşluğa toplamda 7 adet trabzan yapalım 1 zincir çekip 3. zincire sabitliyelim. Diğer yuvaya 7 adet trabzan yapalım 1 zincir çekelim açık kutuyu sabitliyelim. 10 zincir çekelim 2 defa alalım 4. zincire batalım 2 ve 2 ve 2 de çekelim. 4 zincir çekelim oluşan boşluğa toplamda 7 adet trabzan yapalım 1 zincir çekip 3. zincire sabitliyelim.

Diğer yuvaya 7 adet trabzan yapalım 1 zincir çekelim açık kutuyu sabitliyelim. 10 zincir çekelim 2 defa alalım 4. zincire batalım 2 ve 2 ve 2 de çekelim. 4 zincir çekelim oluşan boşluğa toplamda 7 adet trabzan yapalım 1 zincir çekip 3. zincire sabitliyelim. Diğer yuvaya 7 adet trabzan yapalım 1 zincir çekelim açık kutuyu sabitliyelim. Bu şekilde vereceğiniz modelin boyutuna göre devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.