Dilimli Runner Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere dilimli runner modeli yapımını paylaşacağım. Bu örgü modelini ister bluzlar için ister yelekler için de kullanabilirsiniz. Çeyiz bohçalarına çok yakışacak bir tığ işi örgü modeli.

Malzemeler

  • 2.2mm tığ
  • Orta kalınlıkta ip

Yapımı

Dilimli runner modeli yapımı için öncelikle 4 zincir çekelim bir kez alıp zincirin içine batıp ikili trabzan yapalım. 5 zincir çekelim batıp ikili trabzan yapalım. Arada 2 zincir çekelim bu şekilde etrafını 8 tane dolduralım. 11 tane zincir çekelim tepeye bir kez alalım üçüncüye batıp ikili trabzan yapalım.

5 zincir çekelim içerisine batalım iki zincir çekelim aynı noktaya bir kez daha batalım. 2 zincir çekelim tekrar beş kalana kadar batıp bağlayalım. 2 zincir çekelim aşağı inip ikili trabzan yapalım ve 8 trabzana tamamlayalım.11 tane zincir çekelim tepeye bir kez alalım üçüncüye batıp ikili trabzan yapalım.

5 zincir çekelim içerisine batalım iki zincir çekelim aynı noktaya bir kez daha batalım. 2 zincir çekelim tekrar beş kalana kadar batıp bağlayalım. 2 zincir çekelim aşağı inip ikili trabzan yapalım ve 8 trabzana tamamlayalım. 11 zincir çekelim 3.ye batalım.

5 zincir çekelim yuvaya ikili trabzan yapalım. 5 bırakalım kaydıralım ipi alıp iki zincir çekelim. İstediğiniz boyuta gelene kadar bu şekilde örmeye devam edin. 4 zincir çekelim iki kez saralım ve batalım. 2 zincir çekip iki saralım. İki zincir çekip iki saralım. 2 zincir çekelim iki sarıp trabzan yapalım. 5 boşluk 6 trabzan oluşturalım.

2 kez saralım ortadakinin tepesine batalım iki kez saralım 3 zincir çekelim. 2 zincir çekelim iki saralım ve bir tane daha yapalım. İki zincir çekip iki saralım. 2 zincir çekelim iki sarıp trabzan yapalım. 5 boşluk 6 trabzan oluşturalım.

2 kez saralım ortadakinin tepesine batalım iki kez saralım 3 zincir çekelim. 2 zincir çekelim iki saralım ve bir tane daha yapalım. 4 zincir çekip karşı tarafa atlayalım . 4 zincir çekelim sık iğneyle bağlayalım. 2 zincir oluşturalım birbirine ekleyelim. Bu şekilde örgünün etrafını dolanalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.