Dilimli Lif Modeli Ayrıntılı Anlatım

2
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere lif modeli yapımı anlatacağım. Lif modeli yapımını 4 motif yaparak birleştirdikten sonra bu şekli alıyor. Hem kolay hem de pratik modeli çeyizlik lif modeli olarak da yapabilirsiniz.

Malzmeler

  • 3 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

 Lif modeli yapımı için 3 adet zincir çekelim ortadaki zincire batarak fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık daha yapalım bu şekilde 6 tane fıstık yapalım. 1 zincir çekelim kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım 1 zincir çekelim

1 fıstık yapalım aynı şekilde kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım ikisini bir kapatalım bu şekilde 5 sıra olana kadar devam edelim. Diğer ipe geçelim bu iplede 5 sıra yapalım aynı şekilde olacak. Diğer iplede yan kısma geçelim 5 sıra olacak şekilde devam edelim.

Bu yaptığımız motif gibi 4 adet yapalım. Kenar kısmı için 1 zincir çekelim ve köşe kısmına batalım. 4 zincir çekelim ve tepeye sabitleyelim. 4 zincir çekip tepeye sabitleyelim. 4 zincir çekip kapatalım. 1 zincir çekip fıstık arasına girelim ve bir fıstık daha yapalım.

4 zincir çekelim tepeye kapatalım. 4 zincir çekelim tepeye girip kapatalım. 4 zincir çekelim tepeye batalım kapatalım. 4 zincir çekelim ve tekrar tepeye batalım. Bu şekilde pimpirikleri yapalım. Arada bir zincir çekip fıstık arasına girip bir fıstık yapalım ve kapatalım. Bu şekilde etrafı tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.