Deniz Yıldızı Yuvarlak Lif Modeli

18
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere deniz yıldızı yuvarlak lif modeli yapımını paylaşacağım. Bu lif modelini çeyizler için örebilirsiniz. İsterseniz tek renk de örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk lif ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Deniz yıldızı yuvarlak lif modeli yapımı için öncelikle 7 zincir çekelim ilk zincire başına dolamadan batalım. 1 zincir çekip genişletelim bu yuvaya üç kerede sararak fıstık yapalım. Tepesine bir fıstık yuvaya ikinci fıstığı yapıp ikisini bir kapatalım. İlmeği genişletelim tepeye bir yuvaya bir yapıp ikisini bir toplayalım. Bu şekilde devam ederek yuvarlak oluşturalım. 3 tane zincir çekelim ve dibine batalım.

İlmeği içinden geçirelim aynı yere bir fıstık yapalım kapatmadan ikinci fıstığı da yapalım ve beraber toplayalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim aynı yere bir fıstık ikincisini de yapalım. ilmeğin içinden geçirelim bir zincir çekelim. Fıstıkların üstüne üçgen şeklinde yapalım. Beyaz renge geçelim.

1 zincir çekelim herhangi bir tepeye sabitleyin . Bir fıstık yapalım dibine de ikinciyi yapalım.Karşıya geçelim bir fıstık daha yapalım. Bu şekilde beyazla dolanalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim aynı yere bir fıstık ikincisini de yapalım. ilmeğin içinden geçirelim bir zincir çekelim. Fıstıkların üstüne üçgen şeklinde yapalım. Beyaz renge geçelim.

1 zincir çekelim herhangi bir tepeye sabitleyin. Bir fıstık yapalım dibine de ikinciyi yapalım.Karşıya geçelim bir fıstık daha yapalım. Bu şekilde beyazla dolanalım. Mor ipe geçelim. Tepeye bir fıstık yapalım karşıya da yapalım. Üçüncü fıstığı da oluşturalım. Bir üst sıraya geçmek için üç fıstık toplayalım. 3 zincir çekelim fıstığın dibine batalım ilmeği içinden geçirelim.

Aynı yere bir fıstık yapalım kapatmadan bir yukarıya da ikinciyi yapalım. İkisini bir kapatalım ve çevirelim. Hemen bir fıstık yapalım tutalım ve karşıya geçelim. İkinci fıstığı yapalım. Aynı şekilde yaparak lifi ilerletelim. Yaptığınız küçük motifleri de lifin üzerine dikebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.