Degrade Örgü Bebek Yeleği Yapımı – Tığ İle Basit Örgü Yelek Yapımı

11.087
A+
A-

Tığ İşi Degrade Örgü Bebek Yeleği Yapımı

Merhaba arkadaşlar hobi işleri sitemize hoş geldiniz. Bu konumuzda tığ işi degrade örgü bebek yeleği yapımı anlatacağım.  Bu örgü bebek yeleği modelinin bir diğer adı da şipşak yelek koyduk. Çünkü çok çabuk hemen bir oturuşta mesela bir günde rahatça kolaylıkla bitirebileceğiniz bir yelek modeli.

Eğer ben çok iyi örgü bilmiyorum ama bebeğime yelek örmek istiyorum örgü bebek yeleği nasıl yapılır, tığ işi bebek yelek yapımı arıyorum diyorsanız tam size göre bir konu dikkatle okumaya devam ediniz.

Tığ işi degrade örgü bebek yeleği yapımı
Tığ işi degrade örgü bebek yeleği yapımı

İki kat ip kullandık biz. İnce bebe yünleri kullandım. İplerim üç renk halinde kullandım.

Koyu pembe, açık pembe ve beyaz olmak üzere dediğimiz gibi degrade bir örgü modeli olacak. Bu tığ işi degrade yeleği örmeye akadan başladık. Koyu pembe ile 2 kat olarak başladım. Sonra 1 kat açık pembe, 1 kat koyu pembe yaptım.

50 Adet Tığ İşi Örgü Bebek Yelek Modelleri

Tığ işi örgü bebek yelek modelleri

Sonra sırasıyla tek tek çıkararak, tek tek ekleyerek renklerimizi bu şekilde degrde bir görüntü sağladık. Arkadaşlar yumuşacık pofuduk bir yelek oldu ve dediğim gibi çok da çabuk bitirdik.

Sizlerle de paylaşmak istedim böyle acele örmem gerektiği için yeni ipe almadım. Elimdeki iplerde değerlensin diye yeni ip almak yerine bu şekilde ördüm. Sonuçtan da çok memnun kaldım. Umarım sizlerde beğenirsiniz. Bu tığ işi örgü bebek yeleği yapımı konumuzu beğenip paylaşmayı unutmayın lütfen arkadaşlar.

Bu arada yeleğim 1 yaş ölçülerindedir. 1 yaş ölçülerinden birazcık daha büyük belki bir buçuk yaş olabilir. Sizler de video da belirttiğim ölçülere uygun olarak istediğiniz yaşa yada aya uygun olarak yapabilirsiniz. Biraz böyle dediğim gibi pofuduk ve hafif kalınca olduğu iki kat bebe yünü kullandığım için.

60 Adet El Örgüsü Çok Yelek Modelleri

Eğer bir yaşın altına yaparsanız lif ipi tercih edin. İnce bebe yünü de olsa kalın gelecektir. Çünkü böyle dışarı çıkarken serin havalarda giymelik daha uygun bir yelek oldu kalınlık itibariyle. Dediğim gibi bir yaş için lif ipi tercih edebilirsiniz.

İki kat olacağı için arkadaşlar zaten 1 yaş üstü gayet uyumlu kalınlıkta sıkıntı olamayacaktır. Evet lütfen bu degrade örgü bebek yeleği yapımı konumuzu beğenip paylaşmayı unutmayın diyoruz şimdi yemeğimizi detaylara geçelim.

Arkadaşlar ben üç renk ip kullanarak yeleğim yapacağım. Siz iki renkli de yapabilirsiniz bunu 4 renge de çıkarabilirsiniz. Öncelikle seçtiğimiz tek rengi ikiye katlayarak kullanacağız. Ben ipimin içerisinden bir miktarını çıkardım ve bu şekilde ikiye katlanmış şekilde başlayacağım arkadaşlar.

Prensesler İçin 40 Adet Kız Bebek Yelek Modelleri

Yakadan başlayacağımız için 1 yaşı 80 ilmek olarak baz alıyoruz. Biliyorsunuz eğer ki daha küçük yapacaksınız yani 6 aylık veya yeni doğan için 6 ilmek eksiltileceğiz. 1 yaştan sonrası her yaş için de 6 ilmek ekleyerek yapabilirsiniz. Altıda birer önler, birer birer kollar ve iki tane de arka bölüm olmak üzere 6 ilmeği deona göre belirledik arkadaşlar.

Ben 74 ilmek yapacağım iki kat gördüğümüz için burada bir küçük ölçüleri sayıları kullanabiliriz başlarken. Bu arada bu örgü bebek yelek yapılışı için 75 milimlik bir tığ kullanıyorum ben.  İpinizin kalınlığına göre seçebilirsiniz tığınızı.  Her zaman dediğimiz gibi tığın numarası çok önemli değil önemli olan rahat örebilmeniz. Şimdi 74 tane zinciri çekiyorum ben.

Kalanı ve tüm anlatımı aşağıdaki videolu anlatımlı olarak degrade örgü bebek yeleği yapımı öğrenebilirsiniz.

Degrade örgü bebek yeleği yapımı

  

  

Hanımlar bu güzel örgü bebek yeleği yapımı konumuz burada bitti. Umarım beğenmişsinizdir konumuzu. 

Bir başka konuda görüşene dek kendinize iyi bakınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.