Degaje Yaka Saten Bluz Dikimi

Merhaba hanımlar bugün de sizlere yaparken çok keyif alacağınız harika bir paylaşımla karşınızdayım. Degaje yaka saten bluz dikimi ile çok şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

  • Saten kumaş
  • İğne
  • Makas
  • İşaret sabunu

Yapımı

Sten kumaşı ikiye katlayıp serelim. Aynı şekilde evde olan bluz kumaşıda üzerine serelim. Sabunla alt kısmını düzgün bir şekilde dikelim. Kat yerinden çekelim alt kısmı ellemeden. Oluşan üçgen kısmınıda sabunla kenar kısımlarını da çizelim. Tüm etrafını sabunla çizelim. Bluzu kaldıralım.

Çizdiğimiz kalıbı keselim. Keserken kaydırmamaya dikkat edelim. Yamuk olmaması için. Tekrar bluzu üzerine koyalım açıkta kalan kısımları tekrar keselim omuz kısmından da keselim ama dediğim gibi yavaşça ve dikkatli bir lşekilde keselim.

Sten kumaşı tekrar serelim. Bluzu da üzerine serelim. Bluzun etrafına açıkta kalan kısımları keselim. Tekarar kumaşı keselim. Pervazın alyını çevirip dikiş atalım. Kumaşın üzerine koyarak iğne ile üst üste koyalım. Daha sonra iğneli olan kısımları dikelim.

Askı kısımlarını da dikelim. Bluzun yan kısımları üst üste getirerek askıların eşit şekilde olduklarına dikkat edelim. Askıları isterseniz el ile dikiş atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.