Damlalı Bot Patik Modeli Yapımı

985
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere damlalı bot patik yapımı paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz. Tığ işi yapılan kolay ve şık bir patik modeli.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Damlalı Bot Patik Yapımı

Damlalı bot patik yapımı için ilk sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım. Üst sırada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.13 adet trabzan sayımız 26 olacak. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 39 adet olacak. Üst sıraya geçince aralarda arttırma yapalım. Trabzan sayımız 43 olacak. Modelimizi yine aynı rankle başlıyoruz.

3 zincir çekip aynı yere 5 trabzan yapalım. Başını dolayıp dördüncü trabzanın başına batarak yine aynı yere 5 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 5 trabzan yapalım. Başını dolayıp dördüncü trabzanın başına batarak yine aynı yere 5 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 5 trabzan yapalım.

Başını dolayıp dördüncü trabzanın başına batarak yine aynı yere 5 tane trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde devam edelim. Sıra sonuna gelince diğer renge geçiş yapalım. Diğer renge geçince zincir çekip trabzanların üzerine sık iğne yapacağız bu sıra bu şekilde devam ediyor. 3 zincir çekip aynı yere 5 trabzan yapalım.

Başını dolayıp dördüncü trabzanın başına batarak yine aynı yere 5 tane trabzan yapalım. Sıra sonuna gelince diğer renge geçiş yapalım. Diğer renge geçince zincir çekip trabzanların üzerine sık iğne yapacağız bu sıra bu şekilde devam ediyor. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım. Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde bot patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.