Dalgalı Kenar Danteli Yapımı

2
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere dalgalı kenar danteli modeli yapımını paylaşacağım. Bu dantel modelini havlu kenarları için örebilirsiniz. Gelin çeyizleri için harika bir dantel modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Kenar danteli yapımı için öncelikle 11 tane zincir çekelim. İlk yere batıp ikili trabzan yapalım. 3 tane zincir çekelim ve çevirelim. Tepeye bir kez sarıp trabzan yapalım. İkili trabzan yaparak devam edelim. 12 tane ikili trabzanı yapalım. 5 tane zincir çekelim ve arkasını çevirelim bir önüne batalım ve yükselelim.

Bir atlayıp ikincisine batalım ve kutucuk oluşturalım. 2 zincir çekelim bir atlayıp ikincisine batalım en son dip kısma batıp kutucuk oluşturalım. 6 tane kutucuk yapalım. 3 zincir çekelim tepeye bir kez alalım dip kısma batıp tığa alalım. İlmekle beraber ikinciyi alalım.

Bu şekilde ilmek toplayalım ve tek seferde hepsini kapatalım. 3 zincir çekelim tepeye bir kez alalım. Tek seferde çıkaralım batalım ve sık iğneyle bağlayalım. Sık iğneyle bu şekilde bağlayalım. Sıra başına kadar gelelim. 12 tane ikili trabzanı yapalım.

5 tane zincir çekelim ve arkasını çevirelim bir önüne batalım ve yükselelim. Bir atlayıp ikincisine batalım ve kutucuk oluşturalım. 2 zincir çekelim bir atlayıp ikincisine batalım en son dip kısma batıp kutucuk oluşturalım. 6 tane kutucuk yapalım.

3 zincir çekelim tepeye bir kez alalım dip kısma batıp tığa alalım. İlmekle beraber ikinciyi alalım. Bu şekilde ilmek toplayalım ve tek seferde hepsini kapatalım. 3 zincir çekelim tepeye bir kez alalım. Tek seferde çıkaralım batalım ve sık iğneyle bağlayalım. Sık iğneyle bu şekilde bağlayalım. Sıra başına kadar gelelim.Bu şekilde ayarlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.