Dalga Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere dalga örgü modeli yapımı paylaşacağım. Bu modeli yelek, battaniye, patik ve bandana yapımında kullanabilirsiniz. Örmesi hem kolay hem zevkli harika bir model.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 3 numara tığ

Yapımı

Dalga örgü modeli için zincirleri 6 ve 6nın katı +2 şeklinde çekelim. İlk sırada sık iğne yapalım. Sık iğne yapacağımız için 1 zincir çekerek başlayalım. İlk zincire batalım dibinden alalım.

Zincire batalım sık iğne yapalım. 4 kere ipi dolayalım ve 4. sık iğneye batıp iki iki çıkalım. 5 seferde çıkalım. 4 kez dolayalım hemen yan tarafına batarak aynı şekilde iki iki çıkalım.

Tekrar tığa 4 kez dolayalım batıp 5 seferde çıkalım. 4 kez dolayalım ve atladığımız sık iğnelerden 1. ye batalım ve aynı şekilde çıkalım. 4 kere dolayalım. Baştan ikinci sık iğneye batalım iki iki çıkarak 5 seferde çıkalım.

3. sık iğneye de aynı şekilde batalım. 4 sık iğne atlayarak modeli bu şekilde devam ettirelim. 4 kere ipi dolayalım ve 4. sık iğneye batıp iki iki çıkalım. 5 seferde çıkalım.

4 kez dolayalım hemen yan tarafına batarak aynı şekilde iki iki çıkalım. Tekrar tığa 4 kez dolayalım batıp 5 seferde çıkalım. 4 kez dolayalım ve atladığımız sık iğnelerden 1. ye batalım ve aynı şekilde çıkalım. 4 kere dolayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.