Çok Kolay Gül Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere gül modeli yapımını paylaşacağım. Sadece zincir çekerek yapılan çok kolay bir örgü modeli. Patik, yelek, lif gibi elişilerinizi süslemek için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Koton ip
  • Tığ

Yapımı

Gül yapımı için öncelikle 14 tane zincir çekelim. İkincisine batalım ve sık iğneyle bağlayalım. 12 tane zincir çekelim ikisinden geçirip 12 zinciri sık iğneyle bağlayalım. 12 tane daha zincir çekelim ikisinden geçirip sık iğneyle bağlayalım.

Tekrar 12 adet zincir çekelim geçirip 12 zinciri sık iğneyle bağlayalım. Bu şekilde toplam 26 tane zincir yapalım. İpi aynı yerden çıkarıp keselim. İğneyi takalım.

İlk başladığımız yerden tutarak çevirmeye başladım. Yönünü düz ayarlayarak yapalım. Zincirler dış tarafa alt zemin orta kısma gelecek şekilde çevirelim. Arka kısmını çevirip iğneyle dikelim. Ortadan iğneyi batıralım ve sağlam olacak şekilde dikelim.

Başka renkte bir ipi alalım ve parmağımıza dolayalım 15 kez saralım ve keselim daha sonra çıkaralım. Bir parça daha kesip ortasından geçirelim ve bağlayalım. Sonra keselim ve şekil verelim. Yuvarlak bir puf yapalım ve yaptığımız gülün üzerine dikelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.