Çok Amaçlı Hırka Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere çok amaçlı hırka modelinin yapımını paylaşacağım. Hem yelek hem hırka modellerinde kullanabileceğiniz bir örgü örneği. Kısa sürede biten kolay bir tığ işi örgü modeli.

Malzemeler

  • 2,5 numara tığ
  • Orta kalınlıkta ip

Yapımı

Hırka modeli yapımı için zincir çekelim. Üzerine iki defa dolayalım ve 5. zincirden batalım. Başına alıp iki tane çekelim ve bırakalım. 3 ilmek bırakalım. İpi bir kez dolayalım bir sonraki zincire batalım ipi alıp iki tane çıkaralım. Son ilmeği çıkaralım. Sonrakinde batalım ipi alalım iki tane bırakalım.

5 ilmek bıraktıktan sonra üç tanesinden geçirelim sonra iki tanesinden geçirelim. Araya iki zincir çekelim. İpi iki defa dolayalım. Yandakine batalım iki taneden geçirelim bırakalım.

Başına bir kez alalım iki tanesinden geçirelim. 5 ilmek bırakalım üçünü çıkaralım. Sonra iki iki çıkalım. Sıranın sonuna kadar bu şekilde ilerleyelim. İki iki çıkaralım. Araya iki zincir çekelim iki çıkalım.

İlk boşluğa batalım ve iki alıp bırakalım. Bir defa dolayalım ve tepe noktaya batalım. İki defa çekip bırakalım. 4 ilmek bırakalım. Sonraki boşluğa bırakalım. bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.