Çocuklara Parmaksız Eldiven Örme – Tığla Parmaksız Eldiven Yapımı

Resimli anlatımla çocuklara parmaksız eldiven örme

Merhaba hanımlar kış geldi sizde benim gibi çocuklara parmaksız eldiven örme konusuna bakıp sizde tığla parmaksız eldiven yapımı öğrenebilirsiniz. Eğer daha önce hiç parmaksız örmediyseniz sizlere söyleyeyim. Parmaksız eldiven örme normal parmaklı eldiven örme işine göre çok daha kolay. Çünkü her bir parmak için ayrı ayrı uğraşmayacaksınız.

Şimdi szie burada resimli anlatımla adım adım tığla parmaksız eldiven nasıl örülür anlatacağım. Tığ ile neler yapılabiliyor değil mi? Becerikli hanımlara çocuklarını sevindirmek için yapabileceği çok kolay bir örnek.

Ayrıca kız ve erkek çocuklarına özel örgü aplike süslemeleri ile örgü parmaksız eldiveninizi süsleyebilirsiniz.Çocuklara parmaksız eldiven örme

Bu parmaksız örme eldiven ile kar yağan bölgelerde çocuğunuz okula giderken, kar topu oynamaya çıkınca, gezmeye giderken elleri hiç üşümeyecek.

Kızlar sizlere daha önce örgü kolluk tarzında yarım eldiven yapımı anlatmıştım.

Biz anne olarak çocuklarımız için her şeyi düşünmek zorundayız. Üşümesin, aç kalmasın, canı yanmasın gibi. Bu bizim yapı gereğimiz olarak ince düşünmemiz için hep tedirgin ve çevremizdekilere sorumlu özellikler ile donatılmışız. Annelik işte.

Tığla parmaksız eldiven yapımı için gerekli malzemeler

  •  Kırmızı kalın ip
  • 2.5 numaralı tığ
  • Makas

Parmaksız eldiven yaparken kullanacağımız örgü teknikleri

Sık iğne

Parmaksız eldiven nasıl örülür anlatımlı resimli

Çocuklara parmaksız eldiven örme

Çocuklara parmaksız eldiven örme ölçüleri

Size yukarıda bir çizim resim ekledim. Buradaki resme bakarak sizde ölçüleri ayarlayarak çocuğunuza tığla eldiven yapımı işine başlayabilirsiniz.

Çocuklara parmaksız eldiven örme

Başlangıç olarak dokuz zincir çekip sonraki sıraları sık iğne ile 19 sıra örüyoruz.

Bu parça bizim eldivenimizin bilek kısmı oluyor. Buradan başlıyoruz eldiven örgümüze. El kısmını da aşağıya doğru buradan devam edeceğiz.

Şimdi de sık inenin yönünü aşağıya bakacak şekilde yön değiştireceğiz. Buradaki örgünün bir kenarını seçip sık iğneye başlıyoruz.Çocuklara parmaksız eldiven örme

Altı  sıra sık iğne yaptıktan sonra bir yer belirleyin ve baş parmak için delik yapacağız. Orada dört tane sık iğneyi boş bırakıyoruz.

Zincir çekerek geçip sırayı devam ediyoruz. Bu sıranın üzerine bir sıra daha sık iğne yapıyoruz. Açık olan kenarı da birleştiriyoruz.

Çocuklara parmaksız eldiven örme

Çocuklara parmaksız eldiven örme

Bileklik ile alt kısmı nasıl birleştirdiğimizi gösteriyoruz. Bilek kısmını dik getirmekle sanki lastik örgü varmış gibi izlenim bırakıyoruz bu şekilde.

On dört sıra sık iğne örüyoruz. Sonra halka şeklinde devam eden örgüyü ikiye katlayın ve her iki tarafından birer azaltma yapmaya başlayın. Böyle de dört sıra daha sık iğne örün.Çocuklara parmaksız eldiven örme

Sonra tığımız ile uç kısmı örmeyi bitirince birleştirin. Sıra parmağa geldi.

Çocuklara parmaksız eldiven örme

Baş parmak için bıraktığımız delik üzerine sık iğne yaparak başlıyoruz ve parmak uzunluğu kadar örgüyü örüyoruz.

Bitirmeden önce de eldiveni ikiye katladığımız gibi burada sadece parmağımızı katlayıp iki taraftan azaltarak oval olarak bitirmeyi sağlıyoruz. Azaltmayı son iki sırada yapın.Çocuklara parmaksız eldiven örmeÇocuklara parmaksız eldiven örme

İşte eldivenlerimiz hayırlı olsun, sahibini de çok çok mutlu etsin.

Sitemizi takip edenler bilebilir ancak ben sizlere daha önce resimli anlatımla örgü kolluk yapımı konusuna bakmanızı tavsiye ederim.

Hanımlar çocuklara parmaksız eldiven yapılışı konumuz burada bitti.  Umarım buradaki tığ işi parmaksız eldiven yapımı hoşunuza gitmiştir.

Timsah örgü modeli ile örgü parmaksız eldiven modelleri

Hanımlar burada sizlere daha önceden krokodil örgü parmaksız eldiven modelleri paylaşmıştım. Oradaki bazı resimleri buraya tekrardan ekliyorum ki bakıp beğenesiniz.

Saç örgü burgu örgü eldiven modelleri Saç örgü burgu örgü eldiven modelleri Krokodil modeli parmaksız eldiven modelleri

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe