Çocuk Yelek Yapılışı – Bebekler İçin Örgü Yelek Yapılışı Kolay Anlatımlı

Resimli kolay anlatımlı erkek çocuk yelek yapılışı

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay anlatımlı çocuk yelek yapılışı anlatmak istiyorum. Anneler kuzuları için çoçuk örgü yelek modelleri ve yapılışı arıyorlar sık sık. Bir çok yerde detaylı anlatımlar verilmiyor. Örgüye yeni başlayanlar için sayıları ve ölçüleri verilmiyor.

Bende hobisileri.com olarak sitemizde çoçuk örgü yelek modelleri yapılışı anlatmak istiyorum ki böylece yeni örgü öğrenen bayanlar basit kolay anlatım ile rahatlıkla sitemizde bulabilecekleri kolay bebek yelek modelleri konularına bakarak kuzuları için örgü yelek modelleri örebilirler.

Kolay anlatımlı çocuk yelek yapılışı

Kolay anlatımlı çocuk yelek yapılışı

bu alanda bir olacak şekilde bugün erkek bebek örgü yelek modelleri ve yapılışları konularına başlayalım dedik. İlk konumuz ise tığ ile yapılan kolay anlatımlı örgü çocuk yelek yapılışı olacak.

Bu anlatacağımız örgü yelek yapılışı o kadar kolay bir model ki. İnanın çocuk yelek yapılışı için size vereceğim ölçüleri büyüterek kendinize bile örgü yelek örebilirsiniz.

Tığ ile kolay anlatımlı çocuk yelek yapılışı

Çoçuk yelekleri modeli yapılışı için gerekli malzemelerimiz

Öncelikle malzemelerimizi saymak istiyorum

  • İp istediğiniz marka ve kalınlıkta ip
  • Tığ ipinize ve elinize uygun tığımız
  • Makas
  • Örgü aparatı

Çoçuk yelekleri örgü yapılışı için gerekli tığ işi örgü teknikleri

Eğer bu tığ örgü tekniklerini bilmiyorsanız sitemizdeki örgü teknikleri sayfasına bakınız.

Şimdi size vereceğim ölçüler ile yeni doğan için kolay bebek yelekleri örebilirsiniz. Zincir sayınızı artırdığınız da XXL bile örebilirsiniz babanneniz için.

Her resmin açıklaması resmin altında yer almaktadır.Kolay anlatımlı çocuk yelek yapılışı

Şimdi 20 zincir sağ ön yaka için, 40 zincir arka taraf için ve 20 zincir sol ön yaka için olacak. Toplamda ise 80 zincir çekerek başlayalım.

İlk iki sıramızı aynı renk ile ikili trabzan yapalım.  Sonra 1 sıra farklı renk ile ikili trabzanlarımızı yapalım. Tekrar iki sıra ana rengimiz ile ikili trabzanlarımızın yapımına devam edelim.

Bir daha renk değiştirip  bir sıra ikili trabzan yapalım. Toplamda 3 sıra faklı rengimizin yapımından sonra 4 sıra ana rengimizi ördükten sonra. 20 zincir sağ ön, 40 zincir arka, 20 zincir sol ön ayırarak örgü aparatlarımız ile ayrım yerlerini belirleyelim yukarıdaki resimde olduğu gibi.

Kolay anlatımlı çocuk yelek yapılışı

20 zincir sağ ön, 40 zincir arka, 20 zincirimizi 5 sıra ana rengimiz ile ikili trabzan tekniğimizle örelim. Bu arada her iki sırada bir ilmek azaltalım. Önlerde kare yaka yapmak için 5 sıradan sonra 7 ilmek örmeden örgüde tığ ile ilmek yürütme yapınız kalan ilmeklerimizi 2 sıra daha örünüz.

Arka kısmında ise ön omuz kısmı ile ilmek sayılarınız biri birini tutmasına dikkat edin. Ense boşluğunu ona göre ayarlayın.Kolay anlatımlı çocuk yelek yapılışı

Şimdi örgümüz bittiğine göre örgünüzü ters çevirip omuz kısımlarını ilmek türütme tekniği ile biri birine dikmeden bağlaya bilirsiniz. Kol kenarlarını çakma sık iğne tekniğimizin yardımız ile geçiniz.Kolay anlatımlı çocuk yelek yapılışı

Boyun kısmı için istediğiniz uzunlukta zincir çekiniz.Kolay anlatımlı çocuk yelek yapılışı

Bağcıklarımıza ponpon yapalım .Ponpon yapımını örgü teknikleri ponpon yapımı bölümünden bakabilirsiniz.

Kolay anlatımlı çocuk yelek yapılışı

Kolay anlatımlı çocuk yelek yapılışı

Ponponlarımızı da zincirlerimizin üzerine ekledik mi bebek yeleğimiz hazır. Çok örgü bilmiyorsanız  bu tarz örgülerle kurdele ve bizim örgü aplikler bölümümüzden faydalanarak çeşit çeşit yelekler hazırlayabilirsiniz.

Böylece çoçuk yelek örgü modelleri yapılışı konu anlatımımızın sonuna geldik. Bir başka bebek yelekleri anlatımlı konuda görüşmek üzere hoş çakalın.

Bizi takipten ayrılmayın.

Birde lütfen konu sonuna yorum yazarak bize düşüncelerinizi söyleyin.

Facebook Yorum
4
4

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe