Çocuk Patik Yapımı – Muhteşem Fiyonklu Patik Yapımı Anlatımlı

957
A+
A-

Merhaba hanımlar küçüklerimizin güzel ayakları için muhteşem güzellikte çocuk patik yapımı paylaşmaya kara verdim. Bu fiyonklu patik tasarımı ile çok farklı bir görünüme sahip. Ayrıca yazlık patik olarak ta kullanılabilir. Modellerimiz de ip seçiminizi yaparken yazlık –kışlık olarak seçebilirsiniz. Kış aylarında daha çok yünlü ip seçerken yaz ayları için merserize ip seçerseniz daha iyi olur.

Kızlar için üzerindeki fiyonk motifini kullanırken erkek çocuklarımız içinde örgü üzerine tığ işi aplik modelleri bölümümüzden yararlanabileceğinizi düşünüyorum. Fiyonklu patik yapılışı kız çocuk sahibi annelerin sık sık aradığı patik konularından.

Şimdi sizlere resimler eşliğinde ve detaylarını resimler altına yazarak çocuğunuz için muhteşem bir patik yapımı anlatacağım.  Yapılış kısmına geçmeden daha önce de sizlere kurdele ile fiyonklu kız bebek patik yapımı konusu paylaşmıştım. Bunu konuyu görmelisiniz.

Bu modelimiz için Alize forever kullanmayı tercih ettik biz. Sizlere kolay gelsin diyerek başlayalım. Bu arada örgü bilmiyorum örgü öğrenmek istiyorum ve bu patiği kendim yapmak istiyorum diyorsanız. Tığ işi örgü teknikleri konumuza kesinlikle bakmalısınız.

Fiyonklu çocuk patik yapımı anlatımlı


Modelimizin zorluk derecesi 1 yani yeni başlayanlar için uygundur.
Patiğimizin ölçüleri 1 yaş için uygundur.

Fiyonklu çocuk patik yapımı için gerekli malzemler

  • 2 ayrı renk ipimiz  Biz Alize Forever kullanmayı tercih ettik
  • Tığımız  (biz 2 numara kullandık)
  • Makas
  • Evet başlayalım;

Tığ ile çocuk patik yapımı için bilmeniz gerek tığ örgü teknikleri

Anlatımlı çocuk patik yapımı

Her resmin yapılış açıklaması ve aşamaların detayları resimler altında dır.

Çocuk patik yapımı

16 zincir çekelim, 8 adet çakma sık iğne ve 8 adet ikili trabzan yapalım. Dönüş kısmı için aynı deliğe 6 adet ikili tırabzan yapıp 8 adet ikili tırabzan 8 adet çakma sık iğne ile topuk kısmının arttırma bölümüne gelelim.

4 adet daha aynı deliğe çakma sık iğne yapalım böyle ce 1. sıramız bitti.

Çocuk patik yapımı

2. sıraya geldik 2 zincir çekelim ve her deliğe 1 kez batarak ikili trabzan yapalım. Arttırma yerleri hariç her deliğe 1 kez batıyoruz.

Arttırma yerlerinde ise her deliğe 2 kez batıyoruz. Bu bölümde her ilmeğimiz ikili trabzan olacak. 3. sıramız da aynı şekilde devam edecek.

Çocuk patik yapımı

3. sıra da patiğimizin tabanı bitmiş olacak. Her deliğe 1 kez batarak arttırma ya da eksiltme yapmadan ikili trabzan ile patiğimizin etrafını dönüyoruz. Bu şekilde 2 adet patik tabanımızı hazırlayalım.

Çocuk patik yapımı

İpimizin rengini değiştirelim. Arttırma yapmış olduğumuz patiğimizin ön tarafı haricinde olan her trabzanımızın deliğine 1 adet ikili trabzan yapalım. Ön arttırmaya geldiğimizde bu sefer eksiltme yapacağız .

İkili trabzan yapıp işlemi sonlandırma dan 2 sadet ikili trabzanı 1 kerede çektik mi , eksilteme işlemimiz tamamlanacaktır. Bu şekilde 2 sıra ördükten sonra hangi ayağın patiğini yapacaksanız .o patiğin iç kısmından  18 zincir çekiniz.

Çocuk patik yapımı

Üzerine 2 adet düğme deliği koymayı tercih ettik bu patik modelimizde.

Çocuk patik yapımı

Neredeyse 1 çift çocuk patiğimiz bitti.

Çocuk patik yapımı

Üzeri için örgü motif modelleri ve aplik işleri bölümümüze bakarak ister fiyonk ister papatya motifi gibi bir dekor yapabilirsiniz.

Çocuk patik yapımı

Evet hanımlar bir örgü anlatımımızın daha sonuna geldik inşallah. Sizlere konuyu bitririrken son yazdığım tığ işi bebek patik yapımı konumuza bakmanızı öneririm.

Yapılışını yazmışsınız ama ben örgü bilmiyorum diyorsanız. Yeni başlayanlar için örgü teknikleri ve örgü dersleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Sipariş verip hazır ördürmek isterseniz Konuya yorum yazın sizinle irtibata geçeriz. Yada Facebook Sayfamızdan bize rahatlıkla sipariş verebilirsiniz.

Yeni bir örgü anlatımında görüşene kadar kendinize çok iyi bakın. 🙂

 

Facebook Yorum
1
1

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe