Çizgili Yıldız Lif Modeli

2.914
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere lif modeli yapımı paylaşacağım. Lif modeli için evde kalan arta kalan ipleri değerlendirmek için her sıraya farklı renk uygulayarak da daha renkli görüntü sağlayabilirsiniz. Lif modelini günlük olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif modeli yapımı için sarı ipi alalım. 6 adet zincir çekelim ilk zincire batalım ilmeği genişletelim fıstık yapalım kapatalım. zincir çekip fıstık yapalım bu şekilde 6 adet fıstık olacak. 2 zincir çekelim ip kopartalım. Yuvaya 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım.

1 zincir çekelim diğer yuvaya geçelim 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. 1 zincir çekelim diğer yuvaya geçelim 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir tepeye 1 fıstık dibine 1 fıstık yapalım ikisini birden kapatalım. 1 zincir çekelim diğer yuvaya geçelim bu şekilde bütün boşluklara fıstık yaparak etrafını tamamlayalım ipi kopartalım.

Sarı ipi alalım yuvaya geçelim 1 zincir ilmeği genişletelim 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine fıstık karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 fıstık ikisini bir kapatalım. 1 zincir çekelim karşı yuvaya geçelim ilmeği genişletelim 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine fıstık karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 fıstık ikisini bir kapatalım.

1 zincir ilmeği genişletelim 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine fıstık karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 dibine 1 fıstık ikisini bir kapatalım. Bu şekilde arttırma yapalım her sırada renk değişimi de yapmayı unutmayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.