Çizgili Patik Yapımı / Videolu Anlatım

6.238
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çizgili patik modeli yapımı paylaşacağım. Şiş ile örgü seven için çok pratik patik modeli. Sadece ters örgü ile yapılan patiğimiz yapanların beğenisini aldı.

Malzemeler

  • 3,5 numara şiş
  • 2 adet patiklik ip
  • İğne
  • Makas

Yapılışı

Çizgili patik yapımı için ilk olarak şişimize 58 adet ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim.

Bu şekilde 3 sıra ters örgü yapalım. Diğer ipe geçelim ilk ilmeği örelim sıradaki ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim. İlk ilmekle beraber 25 ilmeği ters örgü olarak örelim. 1 kez dolayalım 2 ilmeği düz örelim sıradaki 4 ilmeği ters örelim. 1 dolayalım 2 ilmeği düz örelim.

1 dolayalım ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim. Diğer renge geçelim ilk ilmeği de örelim sıradaki ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim. 26 ilmeği ters örgü örelim 1 kez dolayalım 2 ilmek düz örelim 1 dolayalım diğerlerini yani 6 ters örelim 1 dolayalım 2 ilmelk düz örelim 1 dolayalım ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim.

Diğer renge geçelim ilk ilmeği de örelim sıradaki ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim. 27 ilmeği ters örgü örelim 1 kez dolayalım 2 ilmek düz örelim 1 dolayalım diğerlerini yani 8 ters örelim 1 dolayalım 2 ilmelk düz örelim 1 dolayalım ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim.

Diğer renge geçelim ilk ilmeği de örelim sıradaki ilmekleri ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim. 28 ilmeği ters örgü örelim 1 kez dolayalım 2 ilmek düz örelim 1 dolayalım diğerlerini yani 10 ters örelim 1 dolayalım 2 ilmelk düz örelim 1 dolayalım ters örgü olarak devam edelim en son ilmeği düz örgü olarak örelim. Bu mantıkla ilerleyeli,m daha sonrada dikim işlemine geçelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.