Cıvıl Cıvıl Tığ Oyası Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere cıvıl cıvıl tığ oyası yapımını paylaşacağım. Tığ işi oyaların başında gelen biraz uğraştırıcı ama hoş bir oya modeli. Gelin bohça ve çeyizlerinde mutlaka bulunması gereken bir model.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • Tığ

Yapımı

Tığı yazmaya sabitledikten sonra küçük bir örümcek yapalım. İki kez ip dolayalım ve üçüncü tığ battıya batıp önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. Çıktıktan sonra 4 zincir çekelim ve araya batalım.

Bir tane tomurcuk oluşturalım. 4 zincir daha çekelim araya batalım. Aynı noktaya batalım. Örümceğin içerisine üç tane zincir yapalım. Sık iğneyle aşağıya inelim. Diğer renge geçelim ve sabitleyelim.

5. örümceği çevirip ortadan batalım. 12 adet zincir çekelim örümceğin ortasındaki pimpirikten sabitleyelim. Modelin düzünü çevirelim. 9 zinciri çektikten sonra üçüncüye batıp sık iğne yapalım.

6 tane sık iğne yapalım yuvadan batarak kapatalım. 6 zincir çekelim ve tersini çevirelim ve ilke batıp kapatalım. Düze çevirip 2 zincir çekelim. Arasına batıp kapatalım.

6 tane sık iğne yapalım 7. yi yuvadan batıp kapatalım. 6 zincir çekip tersi çevirelim çubuğun en başından girip kapayalım. BU şekilde örmeye devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.