Çıtı Pıtı Kalp Çiçekli Oya Modeli Yapımı

438
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çıtı pıtı kalpli çiçek oya modeli yapımı paylaşacağım. Kalpli oya modeli sadece kırmızı iple de yapabilirsiniz isterseniz rengarenk olarak da yapabilirsiniz. Aralarda yapılan köprü oya modeli de ayrı bir güzellik katmış.

Malzemeler

  • 4 adet oya ip
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Oya modeline başlamadan önce yazmamızın etrafına tığ battısı ile geçelim. 1 zincir çekelim sıradaki kutnun içine batarak trabzan yapalım 4 zincir çekelim trabznaın tepesine batarak sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim sıradaki kutnun içine batarak trabzan yapalım 4 adet zincir çekelim trabznaın tepesine batarak sık iğne yapalım.

1 zincir çekelim sıradaki kutnun içine batarak trabzan yapalım 4 zincir çekelim trabznaın tepesine batarak sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim sıradaki kutnun içine batarak trabzan yapalım 4 adet zincir çekelim trabznaın tepesine batarak sık iğne yapalım.

Bu şekilde çimenleri yapalım. Tığın başını dolayaıp sıradaki kutuya trabzan yapalım 6 adet zincir çekelim çevirelim ilk değil 2. pipiriğe batalım. 1 zincir çekelim çevirelim uzun zincire sabitliyelim. 3 adet zincir çekelim tığın başını 2 defa alalım zincir yuvasına batalım önce 2 sonra 2 sonra 2 defada çıkalım.

4 zincir çekelim tepeyearadan girip sabitliyelim. Sık iğne yaparak aşağı doğru inelim. 6 adet zincir çekelim çevirelim ilk değil 2. pipiriğe batalım. 1 zincir çekelim çevirelim uzun zincire sabitliyelim. 3 adet zincir çekelim

Tığın başını 2 defa alalım zincir yuvasına batalım önce 2 sonra 2 sonra 2 defada çıkalım. 4 zincir çekelim tepeyearadan girip sabitliyelim. Sık iğne yaparak aşağı doğru inelim. Bu şekilde modeli tekrar edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.