Çift Taraflı Mozaik Örgü Yapımı

2.467
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çift taraflı mozaik örgü yapımını paylaşacağım. Bu modeli her çeşit örgüde kullanabilirsiniz. İsterseniz çeyizlik örgü modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Çift taraflı mozaik örgü için öncelikle zincir çekerek başlayalım. Birinci sırayı kutucuk yapalım. 5 zincir çekelim bir kez alıp aşağıya inelim. 2 zincir çekelim iki atlayıp üçüncüye batalım.

2 zincir çekelim iki atlayıp üçüncüye batalım.2 zincir çekelim iki atlayıp üçüncüye batalım. Bu şekilde ilk sırayı tamamlayalım. Toplam 13 kutucuk oluşturalım. Diğer ipten aynı boyutta zincir çekelim.

Kutucukların içerisinden geçirelim. Bir iç bir dış yapa yapa geçirelim. İlk sırayı bu şekilde yapalım. Bir zincir çekelim ve bir kutucuk yapalım. Ara mesafeyi ayarlayıp tekrar kutucuk yapalım.

2 zincir çekelim araya gelecek şekilde oluşturalım. Bu şekilde kutucuklar yapalım. Batalım ve 2 zincir çekelim. Bu sefer kutunun öbür tarafına batalım. 2 zincir çekelim arkaya batalım. Bu sırayı da bitirelim ve çevirelim. Yeşili çıkartalım ve 5 zincir çekelim. Arka kısmına batalım.

2 zincir oluşturalım ve kutucuğun ortasındaki trabzana batalım. 2 zincir çekelim arkaya geçelim. 2 zincir çekelim ve kutucuğun tam ortasındaki trabzana batalım. Bu şekilde devam edelim. Bir önden bir arkadan alarak devam edelim. Mozaik örgü modelimiz bu şekilde ilerliyor istediğiniz boyuta getirene kadar örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.