Çiçekli Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay ve zarif çiçekli tığ oyası yapımını paylaşacağım. Hem çeyizler için hem de günlük hayatta kullanabileceğiniz bir oya modeli. İsterseniz iki rengi de değiştirerek kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Çiçekli tığ oyası yapımı için öncelikle vereceğimiz arayı yapalım. Başına bir dolayalım tığ battıya batalım önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim araya girip kapatalım.

1 zincir başına bir alalım yandaki tığ battıya girelim. 4 zincirle girip kapatalım. Araya bir zincir çekip başına bir alalım. 4 zincir çekip aradan girip kapatalım. Araya bir zincir başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki kapatalım. 4 zincirle girip kapatalım. Araya bir zincir çekip başına bir alalım.

4 zincir çekip aradan girip kapatalım. Araya bir zincir başına bir alalım önce bir sonra iki sonra iki kapatalım. Araya bir zincir çekip başına bir alalım. 4 zincir çekip aradan girip kapatalım. Çiçeğin yuvasını kapatalım. 8 zincirle geriye dönelim.

13 tane pimpirikli trabzan yapalım. Bir tanesini araya alıp ipi sabitleyelim. 3 zincir çekerek düz yüze dönelim. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına iki alalım yuva içerisine girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına üç kez alalım yuva içerisine girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.Bu şekilde yaprağı tamamlayalım.

5 zincir çekelim son trabzana girelim. Sık iğnesiyle inelim. 7 sık iğne yapalım 8.yi yuvada sabitleyelim. Yaprağı bu şekilde tamamlayalım. Başına iki alıp yuvaya girelim. İki iki çekip ikili trabzan yapalım. 8 zincir çekelim iki trabzan arasına girip kapatalım. 5 sık iğnesi yaparak aşağı inelim. Bu şekilde devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.