Çiçekli Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

9.041
A+
A-

merhaba hanımlar şimdi sizlere çiçekli tığ işi oya modelini paylaşacağım. Çeyizlerinize çok yakışacak bir oya modeli. Renklerini değiştirerek veya aynı yaparak daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Malzemeler

  • Renkli oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Çiçekli oya yapımı için öncelikle yazmamıza tığ battı yaparak başlayalım. İpi sabitleyip bir zincir çekip örümcek çekelim. Başına 2 alalım üçüncüye girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

4 zincir çekelim boşluğa girip kapatalım. 6 sık iğne yaparak aşağı inelim. Bir zincir çekip örümcek çekelim.Başına 2 alalım üçüncüye girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 4 zincir çekelim boşluğa girip kapatalım. 6 sık iğne yaparak aşağı inelim.

7.yi yandaki tığ battı da sabitleyelim. Bu şekilde vereceğimiz arayı ayarlayalım. Bie zincir çrümcek çekelim başına bir alıp girelim önce bir sonra iki çekelim. Başına bir alıp trabzan tepesine yapalım. 5 adet trabzan yapalım. 9 zincir çekip döndürelim. İlk tepeye kapatalım.

3 zincirle dönelim 9 zincir olan yere girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başıma 2 alıp çekelim. Başına kez alalım iki iki iki çekelim. Başına üç kez alalım önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 6 zincir çekip araya kapatalım. 7 tane sık iğne yaparak inelim.

Küçük bir örümcek çekelim. 6 zincir çekelim örümceğin tepesine kapatalım. Bir zincir çekip tekrar örümcek çekelim. Yuvaya girip kapatalım. 6 zincir çekip kapatalım. 3 zincir çekelim başına iki alıp girelim iki iki çekelim. Başına 3 kez alıp girelim iki iki iki çekelim.

Başına üç kez alıp önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 7 sık iğne yaparak inelim. Sarı ipe geçelim ve sabitleylim. Yine aynı şekilde üç tane yaprak şeklinde örelim. Bu şekilde modelimiz tamamlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.