Çiçekli Sepet Lif Yapımı / Videolu Anlatım

7.192
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çiçekli sepet lif yapımı paylaşacağım. Sepet lif görünümü verdikten sonra renkli motifler yaparak üzerine dikerek çok şık görünüm ortaya çıkıyor. Tığ işi lif yapımı modelimizi istediğiniz renkler de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Değişik renkler de lif ipi
  • Tığ
  • Makas
  • İğne

Yapılışı

Çiçekli sepet lif yapımı için ilk olarak 3 zincir çekelim ilmeği genişletelim. Ortadaki ilmeğe batarak fıstık yapalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletip fıstık üzerine 1 fıstık daha yapalım kapatalım.

1 zincir çekelim ilmeği genişletip fıstık üzerine 1 fıstık daha yapalım kapatalım. Bu şekilde 7 tane fıstık yapalım. 8. fıstığı da yapalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

Tekrar 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

Tekrar 1 zincir çekelim tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha yapalım kapatmadan karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Bu şekilde zemini ayarlayalım. Daha sonra renkli iplerle puf çiçek yaparak üzerine dikelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.