Çiçekli Kolay Tığ Oyası Yapımı

15.181
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çiçekli kolay tığ oyası yapımını paylaşacağım. Çeyizlerde mutlaka olması gerek bir örgü modeli. Boncuk vb. malzemeler kullanarak daha farklı bir hale getirebilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Çiçekli kolay tığ oyası yapımı için öncelikle tülbente tığ battı yapalım. Ardından vereceğimiz arayı belirleyelim. Başına bir alıp yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. 5 zincir çekelim ara noktasından girip kapatalım. Araya bir zincir çekelim başına bir alalım ve yuvaya girelim.

Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 5 zincir çekelim ve ara noktaya kapatalım. Başına bir alıp yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. 5 zincir çekelim ara noktasından girip kapatalım. Araya bir zincir çekelim başına bir alalım ve yuvaya girelim. Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 5 zincir çekelim ve ara noktaya kapatalım.

Başına bir alıp yuvaya girelim önce bir sonra iki sonra iki alalım. Tekrar 6 adet zincir çekelim. Yandaki yuvaya girip önce bir sonra iki sonra iki alalım. Başına üç kez alalım 5 zincir çekip aradan girip kapatalım. Yeşil ipi tığa sabitleyelim. 2 zincir çekelim başına bir alıp girelim iki iki çekelim.

Başına bir alalım girelim önce bir sonra iki çekelim. 2 zincir çekelim başına bir alıp girelim iki iki çekelim. Başına bir alalım girelim önce bir sonra iki çekelim. 5 zincir çekip son trabzana girip kapatalım. 4 tane sık iğnesi yapalım. 5 zincir çekelim yandaki yuvaya sık iğneyle girelim.

2 zincir çekelim bir alalım girelim iki iki çekelim. Başına bir alalım girelim önce bir sonra iki çekelim. 2 zincir çekelim başına bir alıp girelim iki iki çekelim. Başına bir alalım girelim önce bir sonra iki çekelim. 5 zincir çekip son trabzana girip kapatalım. 4 tane sık iğnesi yapalım.

Bu şekilde etrafını dolalayım. Pembe ipe geçelim ve tığımıza sabitleyelim. İlk araya girelim. 3 zincir çekelim başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Bu şekilde 4 trabzan yapalım. 6 zincir çekip dönelim ilk trabzanın tepesinde kapatlım.

Başına bir alalım sonra iki sonra iki girelim. 3 zincir çekelim başına bir alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Bu şekilde 4 trabzan yapalım. 6 zincir çekip dönelim ilk trabzanın tepesinde kapatalım. Başına bir alalım sonra iki sonra iki girelim. Böyle etrafını dolanalım. Oyamız tamamlanmıştır. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.