Çiçekli Kolay Örgü Modeli

23.750
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere çiçekli oya modeli yapımını paylaşacağım. Kısa sürede bitirebileceğiniz bir oya modeli. İster günlük hayatta ister çeyizlerde kullanmak için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Çiçekli oya modeli yapımı için öncelikle tülbente tığ battı yapalım. İpi sabitleyelim. İlk tığ battıya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. İki tane trabzan yapalım. 4 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim örümcek çekelim. üzerine bir tane daha örümcek çekelim. Başına bir alalım dördüncüye girelim buraya da dört tane trabzan yapalım.

Bir zincir çekelim tekrar örümcek çekelim. Dörde girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Bir zincri çekip örümcek çekelim. Tekrar aynı boyutta örümcek çekelim. Başına bir alalım dördüncüye girelim buraya da dört tane trabzan yapalım.

Bir zincir çekelim tekrar örümcek çekelim. Üzerine bir tane daha örümcek çekelim. Alt kısmı bu şekilde ilerletelim. Üst kısmı için dört trabzanın üstüne sık iğne yapalım. Örümceğin iki kanadına girelim sık iğne yapalım. 4 zincir çekelim diğer tarafa girelim. 7 kez sık iğnesi yapalım. 4 trabzanlı noktaya girelim. 3 adet sık iğnesi yapalım.

7 adet sık iğne oluşturalım. 4 zincir çekelim geçelim iki kanadı alıp sık iğne yapalım. Üzerine bir tane daha örümcek çekelim. Alt kısmı bu şekilde ilerletelim. Üst kısmı için dört trabzanın üstüne sık iğne yapalım. Örümceğin iki kanadına girelim sık iğne yapalım.

4 zincir çekelim diğer tarafa girelim. 7 kez sık iğnesi yapalım. 4 trabzanlı noktaya girelim. 3 adet sık iğnesi yapalım. 7 adet sık iğne oluşturalım. 4 zincir çekelim geçelim iki kanadı alıp sık iğne yapalım. Bu şekilde oya modelini tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.