Çiçekli Kese Lif Modeli

Lif
1.317
A+
A-

GEREKLİ MALZEMELER

  • 4 renk lif ipi
  • tığ
  • makas

Merhaba hanımlar Bugün yine Çeyizlere çok yakışacak bir model paylaşacağım sizlerle çiçekli kese lif modelinin nasıl yapıldığını anlatacağım.

Öncelikle gri ipimle 7 zincir çekip bir halka oluşturuyoruz ve bir tane halka yapıyoruz, halkanın içini 6 fıstık ile dolduruyoruz her fıstık arasına ikişer tane zincir çekiyoruz ve yuvarlak bir şekil veriyoruz.

İpimizi koparıp beyaz ile iki fıstık arasına bir fıstık yapıp kapatıyoruz, kapattığımız fıstığın üzerine bir fıstık dibine bir fıstık yapıp üçgen şekil veriyoruz. Bir zincir çekip sonraki araya geçiyoruz diğer arayada aynı işlemi yapıyoruz ve sıra sonuna kadar devam ediyoruz ve 6 tane dilim oluşturuyoruz. Üçüncü sıraya kadar arttırma yapıp dördüncü sırada yaprak yapmak için yeşil ipimizi de koyuyoruz.

Her yaprağın üzerine gri ve pembe rengimiz ile çiçek şekli veriyoruz 6. Sıraya kadar ördükten sonra beyaz ipimiz ile 5 tane dilimde 3 sıra eksiltme yapıyoruz ve son kalan dilimi 3 sıra daha örüyoruz her sıranın sonunda bir tane arttırma yapıyoruz kesemizin bir tarafı bitmiş oluyor 2 tane parça yaptıktan sonra birleştirme işlemine geçiyoruz.

Dilerseniz modelimizi daha detaylı nasıl yapıldığını görmek için videomuzu izleyelim hep beraber görelim…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.