Çiçekli İğne Oyasının Yapılışı – Anlatımlı İğne Oyası Yazma Kenarı Yapımı

Türkçe Anlatımla Çiçekli İğne Oyasının Yapılışı

Sevgili iğne oyası severler hepiniz  çiçekli iğne oyasının yapılışı adlı konumuza hoş geldiniz. Anlatımlarla sizlere daha da yardımcı olmak için buradayız. Sizlere her zaman yeni ve farklı model anlatımı yaparak faydalı olmaya çalışıyoruz. Günden güne el işlerinin unutulmaması için hatta daha da ön planlarda olması için hep birlikte yeni modeller yapacağız. Farklı bir iğne oyası modeli yapmayı hazırız hadi hep birlikte başlayalım.

Çiçekli iğne oyasının yapılışı Türkçe anlatımlı
Çiçekli iğne oyasının yapılışı Türkçe anlatımlı

İğne oyasının genel tekniği olan zürafa ile yazmamızın tüm kenarını tamamlayalım. Her bir zürafanın aralarının aynı boyutta olmasına özen gösterin. Daha şık durması yönünden yazmamızın ilk kenarından başlayalım. Alt gittiğimiz zürafanın birinin içine batalım ve sıkı bir düğüm ile sonra hemen yandaki zürafanın içine batalım. Yeni bir zürafa yaptık içine geri dönüş yapalım aynı büyüklükte olacak şekilde on iki adet pırpır yapalım.

İğne Oyası Teknikleri Nelerdir ?

İğne oyası teknikleri

İlk yaptığımız pırpırın içine düğüm atalım ve içine bir pırpır yapalım. Alt kısımda kalan ikinci pırpırın içine  zürafa ile geçiş yapalım.

Altta kalan pırpırların altı tanesinin üstünü zürafa ile tamamlayalım burası çiçeğin ilk yaprağı olacak.

Yazmayı tersine çevirelim ve  yaptığımız zürafaların üstüne bir sıra daha zürafa yapalım. İkinci sıra bu şekilde tamamlanmış oldu.

Yazmayı tekrar çevirelim ve üçüncü sıraya başlayalım İlk pırpır yaptığımız köşelerin hepsinden dönerken sıra başlarında yine ufak pırpırlar yaparak ilerleyelim. Sonra sıraları zürafa ile tamamlayalım. Eksilterek tepede bir zürafa kalana kadar aynı işlemi yapalım. Tepede kalan son zürafanın içine de yine bir pırpır yaparak ilk yaprağı tamamlayalım.

İkinci yaprak için yeni ip kullanalım. Alt kısımda kalan beyaz renkli pırpırlara sıradan zürafa yaparak sonuna doğru ilk sıraya tamamlayalım. Burada kenar pırpırları diğer köşede kalacak şekilde dönerek ikinci yaprağı da tamamlayalım. Resimde gördüğünüz gibi harika oluyor ama tabi daha bitmedi devam edelim.  

Çiçeği ile iki yaprağın arasında olan boşluğa yani alttaki beyaz pırpırların tam ortada olan kısmına farklı renk ip kullanarak bir zürafa yapalım. İçine geri dönüş yapalım ve bu deliğe beş tane normal büyüklükte pırpır yapalım.

Son yaptığımız pırpırın üst kısmına düğüm ile geçiş yapalım. Yazmayı tersine çevirelim ve pırpırların hepsinin içine batarak sıra ile zürafa yaparak tamamlayalım.

Yazmayı yine tersine çevirelim ve son zürafanın içine normal büyüklükte bir sinek kanadı yapalım. Sinek kanadını nasıl yapıyorduk. Bir tane ufak pırpır yapıp üstüne geçiş yapıyorduk ve aşağıya aynı zürafa tekrar düğüm ile iniyoruz.

Her zürafanın içine bir sinek kanadı yapıp beş pırpırın içini dolduruyoruz.

Bu güzel modelimizde böylece bitmiş oluyor hanımlar

Benimle birlikte yapan yada yapacak olan herkese şimdiden kolaylıklar dilerim bütün becerikli kadınlar tamda

Bu güzel çiçeğimiz gibi çiçektir herkese kolay gelsin J

Resimli anlatımla çiçekli iğne oyasının yapılışı

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe