Çiçekli Etol Şal Modeli Yapımı / Videolu Anlatım

3.993
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çiçekli etol şal modeli yapımı anlatacağım. Tığ iş örgü modelimizi gelin şalı olarak kullanabilirsiniz. isterseniz de hediyelik olarak da yapabilirsiniz. İsterseniz modeli üçgen şal olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • İnci

Yapılışı

Çiçekli etol şal yapımı için ilk olarak yapacağımız kadar zincir çekelim . Tığın başını alalım 4. zincire 3 defa da çektiğim trabzan yapalım. Sıradaki zincire batarak önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim. Bu şekilde trabzan yapalım sıra sonuna kadar.

3 zincir çekelim çevirelim sıradaki trabzana batarak trabzan yapalım. 3 tane yan yana trabzan yapalım. 1 adet örümcek yapalım. 4. trabzanın başına trabzan yapalım.

1 zincir çekeilim aynı yere 1 trabzan daha yapalım. 3 adet zincir çekelim yaptığımız trabzanların arasına batarak tranzan yapalım. Tekrar 1 trabzan daha yapalım. 3 zincir çekelim dibine sık iğne yapalım.

3 zincir çekelim diğer trabzana batarak trabzan yapalım. 1 adet daha trabzan yapalım. 3 zincir çekelim dibine sabitliyelim. 1 adet inciyi içine geçerek sabitliyelim. Diğer trabzana trabzan yapalım. 2 adet trabzan dan sonra 3 zdet zinxir çekelim 2 adet trabzan yapalım. Bu şekilde ilerleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.