Çiçekli Bot Patik Yapımı

995
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çiçekli bot patik yapımı paylaşacağım. Tığ işi kolayca yapabileceğiniz bir patik modeli. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Çiçekli Bot Patik Yapımı

Çiçekli bot patik yapımına ilk sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım. Üst sırada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.13 adet trabzan sayımız 26 olacak. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 39 adet olacak. Üst sıraya geçince aralarda arttırma yapalım.

Trabzan sayımız 44 olacak. Daha sonra 3 zincir çekelim olduğumuz yere 2 adet trabzan yapalım baştaki zincirle beraber 3 trabzan olacak. Tığın başını dolayalım 3. trabzanın başına 3 adet trabzan yapalım tekrar 3. trabzanın tepesine batark 3 adet trabzan yapalım.

Tığın başını dolayalım 3. trabzanın başına 3 adet trabzan yapalım tekrar 3. trabzanın tepesine batark 3 adet trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde bitirelim. Üst sıraya geçince sıradaki boşluğa 3 adet trabzan yapalım diğer ipe geçelim sıradaki boşluğa 3 adet trabzan yapalım diğer ipe geçelim sıradaki boşluğa

3 adet trabzan yapalım diğer ipe geçelim sıradaki boşluğa 3 adet trabzan yapalım diğer ipe geçelim sıradaki boşluğa 3 adet trabzan yapalım diğer ipe geçelim sıradaki boşluğa 3 adet trabzan yapalım diğer ipe geçelim. Bu mantıkla ilerleyelim.

istediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım. Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım. Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın. Sevdiklerinizle de paylaşmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.