Çiçekli Bayan Patik Yapımı Videolu Anlatım – Tığ İşi Patik Nasıl Yapılır

Merhaba güzel ve becerikli hanımlar. Çiçekli bayan patik yapımı konusunu size anlatmaya çalışacağım. Örgü öğrenen bayanlar bayan patik modelleri ve yapılışı videolu anlatım konuları arıyorlar. Çünkü bayan patik yapılışı videodan izleyerek öğrenmek çok daha kolay. Bizde hobiisleri.com olarak ekseriyetle sizlere hem resimli anlatımla bayan patik yapımı konuları anlatıyoruz hemde hem bayan hemde bebek patik nasıl yapılır öğretmeye yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Çiçekli bayan patik yapımı videolu anlatım

Çiçekli bayan patik yapımı videolu anlatım

Yetenekli hanımların elinden çıkan yüzlerce çeşit örgü babet patik modelleri mevcut. Ve inanın her biri ayrı güzel. Bunun için elimden geldiği kadar çok bayan babet patik modelleri ve yapılışları örnekleri paylaşmak istiyorum. Sizde bu ve benzeri bayan babet patik yapımı konularını inceleyip öğrenerek dilediğiniz modeli yapabilirsiniz.

İster günlük, ister çeyizlik veya hediyelik yapabilirsiniz, renk seçimi size ait. Çünkü “zevkler ve renkler tartışılmaz”.

Örgü çok kolay herkes örebilir ve çabuk örülen bir model

Bu patiğimizi yaptıktan sonra yukarıdaki resimde olduğu gibi süslemek için örgü çiçek motifi yapımı örğenmek için bu konuya bakınız.

Şimdi yapım aşamalarına geçelim.

Çiçekli bayan patik yapımı videolu anlatım

Çiçekli Bayan Patik Yapımı İçin Malzemelerimiz

  • Lacivert ve pembe örgü ipi
  • 6.0 ve 3.0 numaralı tığ
  • Ataç –işaret için
  • Makas
  • Kalın iğne
  • Sedef boncuk- isteğe bağlı

Çiçeğin yapılışı için buraya bakınız.

Lacivert ipimizle  ve 6.0 numaralı tığımızla başlıyoruz. Önce sihirli halka yapıyoruz. Sihirli halkanın içine batıyoruz ve iki tane sık iğne yapıyoruz. İki tane sık iğne ve sonra on tane çakma trabzan yapıyoruz.

Baştaki sık iğneye batıyoruz. Sırayı birleştiriyoruz ve bir tane zincir çekiyoruz.

İkinci sıra: her trabzan tepesine iki kere batıyoruz ve iki tane çakma trabzan yapıyoruz. Sırayı çakma trabzan ile dolduruyoruz.

Üçüncü – onuncu sıra: Sonuncu trabzana batıyoruz ve sırayı birleştiriyoruz bir tane zincir çekiyoruz tığımıza ip alıyoruz ve her trabzan tepesine birer ker batıyoruz, birer tane çakma trabzan yapıyoruz.

Böyle sıraları arttırıyoruz ayağımızın büyüklüğü kadar.

Babet Patik Yapımı Anlatımlı Video Ve Resimli

Ben kendim için (en alt sıradan sayıyoruz) 10 sıra çakma trabzan yaptım. Benim ayağım 39 numara, siz kendi ayak numaranıza göre uyarlama yapabilirsiniz.

On birinci sıra: Bir tane zincir çekiyoruz ve bu sırayı sık iğne yapıyoruz. Her yeni sıranın başladığı yer ayağımızın yan tarafına gelmeli. Bu yüzden ayağımızın ön tarafına gelecek olan tarafın yedi tane sık iğnesini artık örmüyoruz, bu yedi tane sık iğneye başına ve sonuna işaret koyuyoruz.

On ikinci sıra: Bir tane zincir çekiyoruz ve geri dönüyoruz bundan sonra sadece sık iğne yapıyoruz diğer işaretli yere kadar.

İşaretli yere yaklaşırken işareti çekip sık iğneye batıyoruz ve sık iğne yapıyoruz. Sonra bir tane zincir çekiyoruz ve patiğimizi çeviriyoruz ve yine sık iğne yapıyoruz. Ayağımızın uzunluğu kadar örüyoruz.

İşaretli yerleri artık örmüyoruz.

Ben kendim için 16 sıra daha ördüm (kestiğimiz yerden yukarıya doğru)

Kurdele İle Boncuklu Broş Yapılışı Videolu

Terliğimiz ters çeviriyoruz ve burun kısmındaki ipi güzelce sıkıyoruz. İpin ucuna iğneyi takıyoruz ve ilk sıraya yan batıp ileri geri dikerek sihirli halkanın ipini sıkıyoruz.

Sonra topuk kısmı ile devam ediyoruz. Örgümüzü ikiye katlıyoruz topuk kısmının ortasını bulup oraya ataç takıyoruz işaret için. Bu işaretli yere kadar sık iğne yaparak geliyoruz. İşareti çekiyoruz ve ikiye katlı olan patiğimizi.

İki katına birden batıyoruz hem dikmiş oluyoruz hem örüyoruz, iki işi birden yapmış oluyoruz. İki  tarafa da birden batıyoruz ve ilmek kaydırma yapıyoruz sıra boyunca.

Tığımızı değiştiriyoruz 3.0 tığımız alıyoruz ve pembe ipimize bir tane zincir çekiyoruz ve patiğin son ilmeğinden pembe zinciri geçiriyoruz.

Patiğin açık olan kısmını pembe iple sık iğne yaparak geçiyoruz ve ip uçlarını örerken örgünün içine saklıyoruz.

İşte sıra bitti ve patiğimiz hazır.

Örgüyü kestiğimiz yerden altı tane sıra sık iğne sayıyoruz oraya işaret koyuyoruz. Lacivert renkli ipimizi takıyoruz ve 42 tane zincir çekiyoruz. Bu şekilde bağcığımızı yapacağız

Bağcığın diğer ucunu da dikiyoruz başladığımız yere.

Videolu anlatımla çiçekli bayan patik yapımı

Evet hanımlar sizinle beraber çiçekli bayan patik yapımı konumuzun sonuna geldik. Sizinle inşallah başka başka bayan patik modelleri yapılışı anlatımlı konuları anlatmaya devam edeceğim.

Sizde her türlü patik örme işine meraklı iseniz bizi takip edin ve yeni bayan patik modelleri ve yapılışları konularından haberdar olun.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe