Çiçek Tepesine Kar Yağmış Tığ Oyası Yapımı / Videolu Anlatım

7.590
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çiçek tepesi kar yağmış tığ oyası yapımı paylaşıyorum. Tığ oyası olarak en sevilen model olacağından eminim. Çiçekli örgüsü ile de satış yapan bayanların çok sipariş alacağı bir model.

Malzemeler

  • 4 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapılışı

Çiçek tepesi üzerine kar yağmış tığ oyası yapımı için ilk olarak yazmamızın etrafını tığ battısı ile çevirelim. Başını 1 aldım önce 1 sonra 2 sonra 2 aldım. 4 zincir çekelim ara noktasından girip katalım. Başını 1 aldım önce 1 sonra 2 sonra 2 aldım. 4 zincir çekelim ara noktasından girip katalım.

Bu şekilde 14 adet pimpirik yapalım. 1 zincir çekelim Başına 1 alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 alalım. 10 zincir çekelim çevirelim. 2 pimpirik yanına kapatalım. 2 adet zincir çekelim başına 1 alalım 2 defa çıkalım. Başına 1 alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım.

Başına 2 kez alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim trabzan arasına girelim kapatalım. Sık iğne yapalım toplam da 6 adet sık iğne yapalım. 4 zincir çekelim aynı şekilde trabzan yapalım. 4 zincir çekelim ara noktasından girip katalım. Başını 1 aldım önce 1 sonra 2 sonra 2 aldım.

4 zincir çekelim ara noktasından girip katalım. Bu şekilde 14 adet pimpirik yapalım. 1 zincir çekelim Başına 1 alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 alalım. 10 zincir çekelim çevirelim. 2 pimpirik yanına kapatalım. 2 adet zincir çekelim başına 1 alalım 2 defa çıkalım.

Başına 1 alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. Başına 2 kez alalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim trabzan arasına girelim kapatalım. Sık iğne yapalım toplam da 6 adet sık iğne yapalım. 4 zincir çekelim aynı şekilde trabzan yapalım. Bu şekilde ilerleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.