Çiçek Motifli Yatak Örtüsü Yapımı

40
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere çiçek motifli yatak örtüsü yapımını paylaşacağım. Bu çiçek örgü motiflerini birleştirerek yapılan bir yatak örtüsü. Kolaylıkla örebileceğiniz sade bir örgü modeli.

Malzemeler

  • 5 mm tığ
  • Orta kalınlıkta ip

Yapımı

Çiçek motifli yatak örtüsü yapımı için öncelikle sihirli halka yapalım. 3 zincir çekelim tığa dolayalım. Yuvanın içine bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. 2 zincir çekelim tığa dolayalım aynı yere 3 trabzan daha yapalım. 2 zincir çekelim dolayalım üç trabzan daha yapalım. Bu şekilde trabzanlar yaparak devam edelim. 3 zincir çekelim ve birleştirelim.

3 zincir çekelim tığa dolayalım aynı zincirin üzerine batarak artırma yapalım. Bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. Ortadakine önden dolayarak trabzan yapalım.3 zincir çekelim ve birleştirelim. 3 zincir çekelim tığa dolayalım aynı zincirin üzerine batarak artırma yapalım. Bir dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım.

Ortadakine önden dolayarak trabzan yapalım. 5 trabzan olduktan sonra zincire normal batıp bir tane trabzan yapalım. 2 zincir çekip dolayalım trabzan yapalım. Tığa dolayalım trabzan yapalım. Artırma yaparak devam edelim. 3. trabzanı iki tane yapalım.

Tığa dolayalım zincir yuvasına batarak trabzan yapalım. Bu şekilde devam edelim. 5 trabzan olduktan sonra zincire normal batıp bir tane trabzan yapalım. 2 zincir çekip dolayalım trabzan yapalım. Tığa dolayalım trabzan yapalım. Artırma yaparak devam edelim. 3. trabzanı iki tane yapalım. Tığa dolayalım zincir yuvasına batarak trabzan yapalım.

Arkadan dolayarak trabzan yapalım. Bu şekilde şişkin olan yaprakları ayarlayalım. Yarısına geldikten sonra eksiltme yapalım. Her sırada iki trabzan eksiltelim. Başta ve sonra bu işlemi tekrarlayalım. 7 sıra örmeye devam edelim. Ardından beyaz renge geçelim.

3 trabzan tepesine tığı batıralım. İlmeği yukarı çekelim ve 3 zincir çekelim. Normal trabzan yapalım. Sıradaki trabzanın tepesine batalım. Her birine bir batarak devam edelim. Köşeye gelince artırma yapalım. Bu şekilde etrafını dolanalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.