Çiçek Fıstık Tığ Oyası Yapımı

2.710
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çiçek fıstık tığ oyası yapımını paylaşacağım. Çiçekli oya görünümlü bu örgüyü ister çeyizlik ister hediyelik yapabilirsiniz. Beyaz renkte yaparak namaz örtüsü olarak da kullanabilirsiniz

Malzemeler

  • 2 renk oya ipi
  • 22 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Çiçekli fıstık tığ oyası yapımı için öncelikle yazmamıza tığ battı yapalım. İpi tığa sabitleyelim. Serum halkayı sabitleyelim. Bir sık iğneyi yapalım. 5 zincir çekelim ve kapatalım. Bir sık iğne daha yapalım ve beş zincir çekip kapatalım.

Bir sık iğne daha yapalım. 5 zincir çekelim girip kapatalım. Bir sık iğneyi yapalım. 5 zincir çekelim ve kapatalım. Bir sık iğne daha yapalım ve beş zincir çekip kapatalım. Bir sık iğne daha yapalım. 5 zincir çekelim girip kapatalım.

5 zincir çekelim başına bir alalım yuva girip dolduralım. Başına bir alalım yuvaya girelim ilmek alıp çekelim. İpin ucunu alıp kapatalım. Üzerine on üç zincir çekelim. Aynı yuvaya girip zinciri kapatalım. Beş zincir çekelim başına bir alalım. Yuvaya girip ilmek alalım. Başına bir alalım yuvaya girip ilmek alalım. Yuvaya girip ilmek alalım. Başına bir alalım yuvaya girip ilmek alalım.

Başına bira alıp girelim ve ilmek alalım. Bu şekilde devam edelim. İpin ucunu alalım hemen üzerine kapatalım. Üzerine on üç zincir çekelim. Aynı yuvaya girip zinciri kapatalım. Beş zincir çekelim başına bir alalım. Yuvaya girip ilmek alalım. Başına bir alalım yuvaya girip ilmek alalım. Yuvaya girip ilmek alalım.

Başına bir alalım yuvaya girip ilmek alalım. Başına bira alıp girelim ve ilmek alalım. Bu şekilde devam edelim. İpin ucunu alalım hemen üzerine kapatalım. Toplam 6 tane yapalım. Başına bir alıp tığ battıya girelim. Aradan girip kapatalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. Bir zincir çekip yandakine girelim iki iki çekelim.

Bu şekilde ara verelim. 6 zincir çekelim motifi alalım. Ortadan batalım ipin ucunu alalım ve sabitleyelim. Zincire sık iğne yaparak 8. sırada tamamlayalım. Bu şekilde motifimizi sabitleyelim. Yapraklarını da ördükten sonra modelimiz tamamlanmış olacaktır. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.