Çiçek Dolgulu Örgü Modeli Ayrıntılı Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi örgü modeli yapımı ile karşınızdayım. Örgü modeli yapımını yelek modeli olarak kullanılabilir. İsterseniz üçgen şeklinde yaparak şal modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Mazlemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modelin uzunluğuna göre zincir çekelim 16. zincire batalım sık iğne sabiyliyelim. 9 adet zincir çekelim 7. zincire sık iğne ile batalım. 9 zincir çekelim 7. zincire batalım bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. 4 zincir çekelim 4. batalım 2 ve 2 de çekelim. 9 zincir çekelim 2 defa dolayalım 2 . batalım 3 defa da çekelim 2 defa saralım yanına batalım 3 defada çekelim. Yan yana 5 adet trabzan olacak.

5 zincir çekelim 3. zincire batalım trabzan yapalım 2 zincir çekelim 3. batalım 2 zincir çekelim kutunun içine trabzan yapalım. 2 defa dolayalım 2 . batalım 3 defa da çekelim 2 defa saralım yanına batalım 3 defada çekelim. Yan yana 5 adet trabzan olacak. 5 zincir çekelim 3. zincire batalım trabzan yapalım 2 zincir çekelim 3. batalım 2 zincir çekelim kutunun içine trabzan yapalım.

16. zincire batalım sık iğne sabiyliyelim. 9 adet zincir çekelim 7. zincire sık iğne ile batalım. 9 zincir çekelim 7. zincire batalım bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. 4 zincir çekelim 4. batalım 2 ve 2 de çekelim. 9 zincir çekelim 2 defa dolayalım 2 . batalım 3 defa da çekelim 2 defa saralım yanına batalım 3 defada çekelim.

Yan yana 5 adet trabzan olacak. 5 zincir çekelim 3. zincire batalım trabzan yapalım 2 zincir çekelim 3. batalım 2 zincir çekelim kutunun içine trabzan yapalım. 2 defa dolayalım 2 . batalım 3 defa da çekelim 2 defa saralım yanına batalım 3 defada çekelim. Model iki sıradan oluşan bir model bu şekilde istediğiniz boyuta gelene kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.