Çiçek Detaylı Kese Lif Yapımı

7.135
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere kese lif yapımı paylaşacağım. Çiçekli örgü ile ön detayı çok hoş duran bir lif modeli. İki parçadan oluşan lif modeli yapımını isterseniz hediyelik olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 5 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas
  • İğne

Yapımı

Lif yapımı için fıstık için yuvalar oluşturalım. İlk yuvaya 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim tığın başını dolayalım sıradaki yuvaya 1 adet fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tığın başını dolayalım sıradaki yuvaya 1 adet fıstık yapalım. Sıradaki yuvaya geçelim bu kısmada 1 fıstık yapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım.

Üst kısma geçince ara boşluğa 1 fıstık yapalım. kapatalım 1 zincir 1 fıstık yapalım kapatalım 1 zincir çekelim tığın başını dolayalım sıradaki yuvaya 1 adet fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tığın başını dolayalım sıradaki yuvaya 1 adet fıstık yapalım.

Sıradaki yuvaya geçelim bu kısmada 1 fıstık yapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Üst kısma geçince ara boşluğa 1 fıstık yapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Bu şekilde 20 sıra olana kadar devam edelim. 21. sırada iki yan kısımlardan eksiltme yaparak ağız kısmını oluşturalım. Bu parça gibi 1 tane daha yapalım. İki parçayı birleştirelim üzeriner çiçekleri de yaparak dikelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.