Çiçek Açmış Bademler Tığ Oyası Yapımı

22
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ oya modeli yapımı ile karşınızdayım. Büyük oya modeli sevenlerden tam not olan bir model. Bu modeli yaparken beyaz bir yazmaya mevlüt veya namaz örtüsü olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapımı

Oya modeli yapımı için ilk olarak yeşil ipi alalım 3 zincir çekelim yandaki tığ battısına batıp kapatalım. Bu işlemi vereceğiniz araya göre yapabilirsiniz. 10 adet zincir çekelim çevirelim 3. tığ battıya girelim kapatalım 5 adet zincir çeeklim çevirelim yuvaya girip kapatalım 2 adet sık iğne yapalım.

3 adet zincir çekelim çevirelim 2. sık iğneye batalım 5 zincir çekelim çevirelim yuvaya girip kapatalım 2 adet sık iğne yapalım 3 adet sık iğne yapalım .evirelim 2. 2 adet sık iğne yapalım 3 adet sık iğne yapalım çevirelim 7 adet zincir çekelim aynı yuvaya girip kapatalım 5 adet zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. Bir altdaki yuvaya inelim 5 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım 5 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım.

10 adet zincir çekelim çevirelim 3. tığ battıya girelim kapatalım 5 adet zincir çeeklim çevirelim yuvaya girip kapatalım 2 adet sık iğne yapalım. 3 adet zincir çekelim çevirelim 2. sık iğneye batalım 5 zincir çekelim çevirelim yuvaya girip kapatalım 2 adet sık iğne yapalım 3 adet sık iğne yapalım .evirelim 2.

2 adet sık iğne yapalım 3 adet sık iğne yapalım çevirelim 7 adet zincir çekelim aynı yuvaya girip kapatalım 5 adet zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. Bir altdaki yuvaya inelim 5 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım 5 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. Bu şekilde yaprakları yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.