Çeyizlik Tığ İşi Bayan Patik Modeli

1.047
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çeyizlik tığ işi bayan patik modeli yapımını paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de günlük olarak kullanabilirsiniz. Birden fazla renk kullanarak da bu patik modelini değiştirebilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapımı

Patiğimize sihirli halka patik ucundan başlıyoruz toplam trabzan sayımız 48 olacak. Daha sonra 3 zincir çekip 3. trabzana batalım trabzana 2 tane 2li trabzan yapalım aynı trabzanın beline önden dolyarak trabzan yapalım.

3. trabzana batalım trabzana 2 tane 2li trabzan yapalım aynı trabzanın beline önden dolyarak trabzan yapalım. Tekrar aynı işlemi yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi yapalım. Üst sıraya geçince beline doladığımız trabzanın başına 2 tane trabzan yapalım.

Aynı trabzanın beline dolayarak 1 trabzan daha yapalım. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım. İstediğimiz boyuta gelene kadar daha sonra topuk işlemini de yaparak patiğimizi bitirelim. Etrafından 1 sıra trabzan geçelim daha sonra 2 sıra da lastik modelini uygulayalım. Modelimizi iyi günler de kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.